خانه خودرو اخبار خودرو با ده هزار دلار صاحب پیشرانه بوگاتی می شوید!

با ده هزار دلار صاحب پیشرانه بوگاتی می شوید!

0
18
لوگو بوگاتی

با ده هزار دلار صاحب پیشرانه بوگاتی می شوید : کمپانی آمالگام کالکشن تازگی اقدام به ساختن یک ماکت بسیار دقیق از پیشرانه بوگاتی شیرون کرده است .

زمانی که برای نخستین بار مهندسین فرانسوی بوگاتی میزان قدرت و گشتاور تولیدی پیشرانه این خودرو قدرتمند را ارائه کردند دنیای خودرو سازی در شگفتی و حیرت فرو رفت . این پیشرانه هشت لیتری ۱۶ سیلندری قادر به تولید ۱۵۰۰ اسب بخار  با قدرت ((معادل ۱۱۱۹ کیلووات)) و ۱۶۰۰ نیوتن‌ متر گشتاور است. ارقام اعلام‌ شده به‌ اندازه ای بزرگ هستند که کلمات از توصیف آن‌ها ناتوان هستند و این امر موجب می‌شود افراد کمی از مردم از بزرگی و قدرت واقعی این خودرو آگاه شوند . با توجه به ای که برچست قیمت ۲.۲۵ میلیون دلاری شیرون تنها عده معدودی از افراد توانایی خرید این شاهکار مهندسی را دارند . حالا فکر  کنید که می‌توانید تنها با صرف هزینه‌ای ده هزار دلاری صاحب پیشرانه شیرون بشوید .

یک شرکت مهندسی ساخت ماکت‌ به‌تازگی تصمیم به شبیه‌ سازی واقعی پیشرانه بوگاتی شیرون گرفته است و این شانس را به افراد می‌دهد تا با پرداخت ۹ هزار و ۳۶۵ دلار صاحب یک پیشرانه منحصربه‌فرد از این خودرو بشوند . این ماکت در مقیاس ۱:۴ ساخته شده است  و در تولید و ساخت آن به جزئیات بسیاری توجه شده است. توجه و دقت به جزئیات به حدی است که حتی روی قطعات این ماکت، بارکدها و شماره‌های نمونه‌های اصلی به‌طور کاملا دقیق کپی شده‌اند .

 

 

پیشرانه شیرون بوگاتی

این ماکت بیش از ۱۰۰۰ جزء مختلف دارد و طول آن معادل ۴۴ سانتی‌متر است . ساخت ماکت با همکاری تیم طراحی بوگاتی انجام شده است و بنا بر ادعای شرکت سازنده، آمالگام کالکشن ۲۵۰۰ ساعت صرف توسعه و گسترش  این ماکت و ۲۲۰ ساعت صرف مونتاژ دستی قطعات مختلف آن شده است . در ساخت این مدل از پلی‌اورتان رزینی مخصوص ماکت‌سازی فولاد ضد زنگ و آلیاژ سرب و قلع  استفاده شده است  و تمام قسمت‌ها توسط مهندسان بوگاتی کنترل شده است تا دقت ساخت اجزا تضمین بشود . برای زیبایی هرچه بیشتر و بهتر  شرکت آمالگام یک پایه اکریلیک و یک محفظه شفاف برای این ماکت طراحی کرده است که به طور جداگانه و مجزا به مشتریان فروخته می‌شود .

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید