خانه خودرو اخبار خودرو قوی‌ترین خودروی ولوو XC60 – پول استار معرفی شد !

قوی‌ترین خودروی ولوو XC60 – پول استار معرفی شد !

0
18

 

با بهینه‌ سازی‌ ها یی که پول‌ استار در پیشرانه‌ی خودرو ولوو XC60 به وجود آورده ، این خودرو این قابلیت را دارد که ۴۲۱ اسب بخار قدرت داشته باشد و قدرتمندترین محصول ولوو  تا به امروز محسوب شود .

ولوو XC60 شاسی‌ بلند هیبریدی ساخت کشور سوئد است که می‌تواند تنها با استفاده از انرژی الکتریکی نیز حرکت کند . این خودرو  همچنین از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار است و حالا علاوه بر راحتی و امنیت ، سرعت و لذت رانندگی اسپرت را در اختیار رانندگان می‌گذارد .

پول‌ استار ( Polestar ) ، برند سازنده‌ خودروهای با عملکرد بالای شرکت ولوو ، بهبودهایی در پیشرانه‌ی این مدل به وجود آورده است . به موجب این تغییرات ، ولوو XC60 اکنون ۴۲۱ اسب بخار دارد . پول‌ استار در جعبه‌ دنده‌ی این مدل هم تغییراتی به وجود آورده است که باعث شده تعویض دنده سریع‌تر صورت پذیرد . همچنین جعبه‌ دنده به نحوی بهینه شده که در پیچ‌هایی که باعث می‌شوند خودرو با شتاب جانبی زیادی روبه‌رو شود ، گشتاور را ثابت نگه می‌دارد .

 

تمام این تغییرات در کنار یکدیگر باعث می‌شوند که خودرو ولوو XC60 در استفاده‌های عادی روزانه ، قدرت و گشتاور بیشتری در اختیار راننده قرار دهند و همچنین در دور زدن و عبور از پیچ‌های تند ،‌ وارد شدن به بزرگراه‌ ها و سبقت گرفتن بهتر عمل کند . پیش از این‌که عملکرد پیشرانه‌ این خودرو توسط پول‌ استار ارتقاء یابد ، این مدل قادر بود ۴۰۷ اسب بخار قدرت تولید کند که باعث می‌شد در ۵.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد . حالا انتظار می‌رود این عدد کاهش یابد و همان‌طور که ولوو ادعا کرده است، XC60 تبدیل به « خودرویی برای رانندگان واقعی » شود .

در حال حاضر، XC 60 T8 بهینه‌شده توسط پول‌ استار، در کنار XC 90 T8 تبدیل به قوی‌ ترین خودروهای ساخته‌شده در ولوو شده‌اند .

پول‌ استار به‌ زودی تبدیل به یک برند جداگانه خواهد شد . تیم مدیریت جدیدی در این شرکت شکل خواهد گرفت و صرفا به ساخت خودروهای الکتریکی با عملکرد بالا روی خواهد آورد . پول‌استار اعلام کرده است که همکاری این شرکت با ولوو، به پول‌استار اجازه می‌دهد خودروهایی طراحی و تولید کند که در سطح جهانی با برترین مدل‌های الکتریکی ، به رقابت بپردازند .

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید