خانه خودرو عرضه خودرو بدون راننده توسط هوندا تا سال ۲۰۲۵

عرضه خودرو بدون راننده توسط هوندا تا سال ۲۰۲۵

0
24
هوندا

 

خودروسازی بزرگ ژاپنی آزمایش‌هایی را برای دست یافتن به خودرو بدون راننده سطح چهار انجام داده است .

شرکت هوندا اقدامات آینده‌نگرانه‌ ای در زمینه خودرو بدون راننده انجام داده ؛ این شرکت قصد رونمایی از سطح ۴ خودرانی دارد . در این صورت خودرو‌های این برند توانایی انجام تمامی وظایف یک راننده را بدون دخالت انسان خواهند داشت و هوندا با این اقدام ، قدمی مؤثر در دست یافتن به هدف آ‌ینده‌ ای با جاده‌های خالی از تصادف برداشته است . خودروساز ژاپنی در گذشته طرح‌های خود را برای معرفی سطح ۳ خود رانی در سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است که این طرح ، خودرو‌های خودران در آزادراه ها را شامل می‌شود . خبر جدید همه چیز را یک قدم جلو‌تر می‌برد و نشان می‌دهد که این فناوری و صنعت با چه سرعتی در حال پیشرفت است .

ایده‌ی این سطح از خودرو بدون راننده اولین بار در سال ۲۰۱۴ توسط انجمن مهندسین خودرو‌های خودران‌ (SAE) مطرح شد . با گروه‌بندی قابلیت‌های مختلف این نسل از خودرو‌ها ، فریم‌ ورکی حاصل می‌شود که توسعه‌ دهندگان و مردم عادی می‌توانند تا زمانی که به سطح خودرانی کامل دست یابیم به آن مراجعه کنند . خودرانی کامل در سطح ۵ تعریف می‌شود ؛ در این سطح فرمان ماشین یک گزینه دلخواه به‌حساب می‌آید و صندلی‌های خودرو می‌توانند به سمت عقب بچرخند و یک اتاق پویا را برای خودرو فراهم کنند .

در سطح ۴ که هوندا در دستور کار قرار داده‌ است ، خودرو در حالی‌ که نیازی به هدایت دستی ندارد ، می‌تواند راننده هم داشته باشد . اتومبیل در شرایطی که با آب‌وهوای بد و موقعیت‌های غیرمعمول برخورد کند ، دستیار انسانی را صدا می‌زند ؛ روی‌هم‌رفته این امکانات یک خودروی خودران واقعی را تشکیل می‌دهند . دایملر و ویمو دو مثال دیگر از شرکت‌هایی هستند که خودرانی سطح ۴ را هدف قرار داده‌اند .

خودرو بدون راننده , خودرو بدون راننده هوندا , ماشین هوندا

هوندا در این زمینه آزمایشی در یک پیست بسته انجام داده ، در این آزمایش یک خودروی خودران با حسگر‌های رادار ، لیدار و چند دوربین در پیست مورد نظر برای شبیه‌‌ سازی رانندگی در مسیر چند خط بزرگراه حرکت می‌کند . آزمایش دیگری هم با یک خودروی خودران بدون GPS یا لیدار و با استفاده از هوش مصنوعی و دوربین در محیط پیچیده شهری انجام گرفته و خودرو از موانع عبور کرده است . ویدیوی زیر مربوط به این تست است .

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید