خانه خودرو معرفی و بررسی تخصصی حقایقی درباره لکسوس UX

حقایقی درباره لکسوس UX

0
9
لکسوس UX

حقایقی درباره لکسوس UX

کراس اوورهای کوچک بازار پرفروشی دارند و لکسوس با مدل کاملا جدید UX وارد این بازار شده است. این خودرو تحت نظارت مهندس ارشد پروژه UX خانم چیکا کاکو ساخته شده است که نخستین زن در شرکت لکسوس با چنین مقام بالایی است. خانم چیکا کاکو درباره این خودرو می گوید:
ما به گونه ای  لکسوس UX را طراحی کردیم که برای خریداران در محدوده سنی ۳۰ سال جذابیت داشته باشد چون این افراد گزینه ای را می پسندند که نه تنها جدید و هیجان انگیز باشد بلکه با سبک و روش زندگی آن ها هم ارتباط داشته باشد.
پنجمین عضو خانواده SUVهای لکسوس و برادر کوچکتر لکسوس NX  لکسوس UX  است. این خودرو نسل جدیدی از کراس اوورهای کوچک مخصوص سفرهای درون شهری طراحی شده است. با این که لکسوس UX 2019 که در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ به عموم جهان معرفی شد به اندازه مدل مفهومی در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۶ سنت شکن و افراطی نبود ولی هنوز هم  درباره آن ناگفته های زیادی وجود دارد که از امکانات پیشرانه جدید و کم مصرف آن گرفته و به مجموعه ای از امکانات ایمنی و عرضه شدن مدل F Sport آن ختم می شود.

لکسوس UX یک مدل جهانی است و  در سرتاسر جهان در ۸۰ کشور معرفی و رونمایی خواهد شد. خودروهایی مانند مرسدس بنز GLA، بی ام و X1، آئودی Q3، ولوو XC40 و اینفینیتی Q30  رقبای اصلی لکسوس UX  هستند. با توجه به اینکه قیمت مدل پایه NX از حدود ۳۷ هزار دلار برای مدل NX300 و از ۳۹ هزار دلار برای مدل NX300 h هایبرید شروع می شود، پیش بینی می شود قیمت UX200 حدود ۵ هزار دلار ارزان تر باشد و قیمت نسخه های لوکس و مجهز UX از مرز ۴۰ هزار دلار فراتر رود.در ادامه مطلب ۸ حقیقت جالب درباره لکسوس UX را توضیح می دهیم.

موتور جدید Dynamic Force با راندمان بالا

لکسوس UX

لکسوس UX اولین مدل لکسوس است که از موتور ۴ سیلندر ۲٫۰ لیتری Dynamic Force با راندمان حرارتی حدود ۴۰ درصد بهره می برد و به همین دلیل احتمالا هنگامی که در اواخر سال ۲۰۱۸ وارد بازار می شود یکی از پربازده ترین کراس اوورهای لوکس کوچک خواهد بود.

لکسوس UX

با توجه به اینکه این موتور ۱۶۸ اسب بخار قدرت دارد نمی توان گفت این کراس اوور کوچک خودروی قدرتمندی است اما برای مدل پایه خودرویی که جایگاهی پایین تر از لکسوس NX دارد قدرتی در همین سطح انتظار می رود.

با انتخاب نسخه هایبرید از قدرت و گشتاور بیشتری بهره مند شوید:

لکسوس UX250 h هایبرید

معمولا نسخه هایبرید خودروها یک گزینه کم مصرف است اما با انتخاب نسخه هایبرید لکسوس UX با موتور الکتریکی قدرت بیشتر هم دریافت می کنید.

لکسوس UX نسخه هایبرید

مجموع قدرت پیشرانه هایبرید مدل UX250 h 176 اسب بخار است که نسبت به نسخه بنزینی UX200 هشت اسب بخار بیشتر است و گشتاور آنی موتور الکتریکی سبب بهتر شدن شتاب آن نسبت به مدل بنزینی می شود.

پلتفرم لکسوس UX جدید است ولی ….

نمای جانبی لکسوس UX

لکسوس UX از پلتفرم جدیدی استفاده می کند که لکسوس آن را GA-C می نامد که مخفف ساختار کوچک و همه جانبه است. با وجود این که این پلتفرم برای لکسوس جدید است ولی در محصولات تویوتا قبلا مورد استفاده قرار گرفته است. پلتفرم GA-C نسخه ای از پلتفرم انعطاف پذیر TNGA تویوتا مخصوص لکسوس است که در پریوس و کراس اوور C-HR کاربرد دارد.

پلتفرم لکسوس UX

بر اساس ادعای لکسوس پلتفرم GA-C استحکام عالی دارد و برای این خودرو پایین ترین مرکز ثقل در کلاس خودش را  به ارمغان می آورد. نصف اجزای شاسی این خودرو منحصر به لکسوس هستند. در لکسوس UX از مقدار بیشتری آلومینیوم در پنل درها، کاپوت و گلگیرها همراه با مواد کامپوزیت برای درب صندوق عقب استفاده شده است. این خودرو از تویوتا C-HR

۵۵میلی متر کوتاه تر  است و به همین علت اسپرت تر احساس می شود.

گیربکس بدون دنده ای که انگار دنده عوض می کند!

گیربکس CVT لکسوس UX

جدا از اینکه کدام یک از مدل های لکسوس UX را انتخاب می کنید تمام آن ها با گیربکس CVT عرضه می شوند. برای این که عملکرد نسخه F Sport اسپرتی تر باشد از سیستم کنترل فعال صوت در آن استفاده شده است که صدای تعویض دنده را شبیه سازی می کند تا این طور به نظر بیاید که این گیربکس بدون دنده در حال تعویض دنده است!

گیربکس بدون دنده ای لکسوس UX

برای این که این کراس اوور کوچک صدای اسپرت تری داشته باشد به سیستم الگوی تعامل صوتی مجهز شده است که وقتی این خودرو در حالت Sport S پلاس باشد صدای آن را با حالت انتخاب شده مطابقت می دهد.

چسبندگی حاصل از سیستم ۴ چرخ محرک الکتریکی

لکسوس UX

با انتخاب مدل هایبرید UX250 h هم قدرت بیشتری دریافت می کنید و هم به صورت استاندارد از سیستم ۴ چرخ محرک بهره مند می شوید.

لکسوس UX

با این حال برخلاف یک سیستم ۴ چرخ محرک معمولی که در آن تمام چرخ ها قدرت خود را از موتور دریافت می کنند در UX250 h یک موتور الکتریکی در محور عقب نصب شده است و تا سرعت حدود ۷۰ کیلومتر در ساعت هنگامی که سیستم هایبرید هرزگردی چرخ های عقب را شناسایی کند می تواند تقریبا حدود ۸۰ درصد از قدرت خود را به چرخ های عقب انتقال دهد.

انبوهی از امکانات ایمنی فعال

کابین لکسوس UX

به عنوان بخشی از تعهد تویوتا و لکسوس به مسئله ایمنی، مجموعه امکانات Safety System پلاس به صورت استاندارد در تمام مدل های لکسوس UX نصب می شوند. سیستم اخطار تصادف از جلو، سیستم ترمز اضطراری خودکار، سیستم شناسایی عابرین پیاده (که هنگام شب نیز کار می کند)، سیستم حفظ خودرو در مسیر حرکت و سیستم اخطار خروج از لاین جزو امکانات این مجموعه هستند.

نمای داخلی لکسوس UX

اگر امکانات بیشتری را برای بهبود رانندگی می خواهید لکسوس UX با آپشن Co Drive نیز ارائه خواهد شد که امکاناتی مانند کروز کنترل تطبیقی، سیستم حفظ حرکت خودرو در بین خطوط بزرگراه، سیستم نور بالای تطبیقی و سیستم شناسایی علائم ترافیکی را به این خودرو می افزاید.

ظاهر اسپرت با سیستم تعلیق اسپرت

لکسوس UX

در صورت انتخاب نسخه F Sport را با هر نوع موتوری  از فنرها و میله های تعادل با تنظیم ویژه و ضربه گیرهایی با تنظیم اسپرت بهره مند می شوید تا خودروی شما عملکرد سریع تر و چابک تری داشته باشد.

لکسوس UX

یک سیستم تعلیق متغیر تطبیق پذیر با تنظیم مخصوص UX نیز وجود دارد که سبب بهبود سواری و هندلینگ می شود. با انتخاب این نوع سیستم تعلیق حالت Sport Mode پلاس به حالت های رانندگی خودرو اضافه می شود تا واکنش و عکس العمل خودرو را زیاد کند.

پشتیبانی از رانندگی اقتصادی

صفحه پشت آمپر لکسوس UX

خریدارانی که لکسوس UX250 h را انتخاب کنند از سیستم جدیدی که لکسوس آن را رانندگی اقتصادی پیش بینی شده نام گذاری کرده بهره مند می شوند. این سیستم عادت های رانندگی و شرایط مسیر تردد و ترافیک را تحلیل می کند و بر اساس آن شارژ و تخلیه شارژ باتری را بهینه می کند.

لکسوس UX

هر قدر مدت زمان رانندگی شما طولانی تر باشد این سیستم اطلاعات بیشتری جمع آوری می کند تا به شما کمک کند رانندگی مقرون به صرفه تری داشته باشید. همچنین سیستم پشتیبانی پیش بینی شده از کاهش سرعت هم از این اطلاعات استفاده می کند تا مکان هایی که احتمال دارد در آن ها سرعت خود را کاهش دهید یا توقف کنید را پیش بینی کند و بازیابی انرژی ترمز را افزایش دهد تا بازیابی انرژی و شارژ مجدد باتری بهتر شود.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید