خانه خودرو معرفی و بررسی تخصصی درباره تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ بیشتر بدانید

درباره تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ بیشتر بدانید

0
6
تویوتا راو۴

درباره تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ بیشتر بدانید

کراس‌اور محبوب تویوتا راو۴ به همراه به‌روزرسانی‌هایی در فضای داخلی و خارجی، تا چند هفته آینده در نمایشگاه خودروی نیویورک به‌ طور رسمی معرفی می‌شود.

کراس‌اور محبوب تویوتا راو۴ (RAV4) تقریبا طی ۲۵ سال در بازار خودرو حاضر بوده است. اما همچنان به‌عنوان یک محصول پرفروش در ایالات متحده به حساب می آید. در سال ۲۰۱۷  مدل فعلی راو۴ توانست ۴۰۷,۵۹۴ دستگاه فروش داشته باشد که  به نسبت سال گذشته ۱۵.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. ولی ۳۵۲,۱۵۴ دستگاه به مشتریان تحویل داده شدند. با این وجود در سال گذشته، کراس‌اور راو۴ به‌عنوان پرفروش‌ترین محصول تویوتا در ایالات متحده آمریکا معرفی می‌شود. اما در عرض چند هفته گذشته، تویوتا از تصمیم خود برای رونمایی از مدل ۲۰۱۹ این خودروی محبوب سخن به میان آورده است.

تویوتا راو۴

انتظار می‌رود کراس‌اور راو۴ با تغییرات کاملی همراه باشد که با فضای داخلی به‌روز‌شده و ظاهری خشن‌تر برجسته خواهد شد. حتی برای ارائه عملکرد بهتر از پیشرانه‌های جدید تویوتا بهره گرفته می‌‌شود. کراس‌اور راو۴ روی پلت‌فرم کاملا جدید مشابه مدل‌های تویوتا پریوس و C-HR سوار خواهد شد. با توجه به این موضوع، قبل از رونمایی از کراس‌اور تویوتا راو۴ در نمایشگاه خودروی نیویورک اطلاعات کمی از آن ارائه می‌شود.

چه ظاهری خواهد داشت؟

بر اساس آخرین اطلاعات منتشرشده در رسانه‌ها، نشانه‌هایی از خودروی مفهومی FT-AC در کراس‌اور راو۴ مدل ۲۰۱۹ به چشم می‌خورد. البته هنوز در حد شایعه است و به این مسائل نمی‌توان اهمیت زیادی دارد. خودروی مفهومی FT-AC آخرین بار در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس سال گذشته به نمایش گذاشته شد. آن‌چه از عکس‌های جاسوسی نمایان است. در نگاه اول بزرگ‌تر شدن کراس‌اور را نشان می‌دهد. جلوی بلندتر، جلوپنجره مشبک با تریم مجزا و متمایز و چراغ‌های جلو که در اطراف دماغه خودرو به سمت داخل متمایل شده‌اند.

نمای ظاهری جدید راو۴ اندکی قدرتمندتر به نظر می‌ آید و گلگیرهای خشن و سپر بخشی از این به‌روزرسانی‌های آن هستند. به طور دقیق مشخص نیست که در داخل کابین از چه امکاناتی استفاده می‌شود اما انتظار می‌رود با فناوری بیش‌تری نسبت به نسل قبلی همراه باشد. در نهایت تویوتا  به استفاده از اپل کارپلی متعهد شده است و احتمالا از تجهیزات درجه یک بیش‌تری بهره مند است.

قیمت آن چقدر است؟

مدل فعلی کراس‌اور راو۴ می‌تواند تا قیمت ۲۴,۴۱۰ دلار به فروش برسد. ولی با توجه به گزینه‌های اختیاری این قیمت به ۳۴,۷۵۰ دلار هم می‌رسد. مدل پلاتینی کاملا تجهیزشده، به‌عنوان گران‌قیمت‌ترین گزینه در میان محدوده کراس‌اور شناخته می‌شود.

تویوتا راو۴

تویوتا هنوز هیچ جزئیاتی در رابطه با قیمت‌گذاری مدل جدید راو۴ ارائه نکرده است. اما انتظار می‌رود که این میزان در مدل‌های مختلف بیشتر شود.

از چه پلت‌فرمی استفاده می‌شود؟

گفته می‌شود که مدل جدید کراس‌اور راو۴ پلت‌فرم کنونی MC خود را کنار گذاشته است و از سبک «معماری جهانی جدید تویوتا (TNGA)» بهره می‌گیرد. در سال ۲۰۱۵ این نوع طراحی جدید با مدل پریوس معرفی شد اکنون به وسیله خودروهایی مثل کمری و همچنین کراس‌اورهایی مانند C-HR و لکسوس UX جدید استفاده می‌شود.

در آخر این پلت‌فرم سال آینده به مدل جدید تویوتا کرولا (Corolla) راه پیدا خواهد کرد. پلت‌فرم TNGA تویوتا  می تواند با سیستم محرک جلو، عقب و تمام چرخ سازگار شود. اما انتظار می‌رود که برای کراس‌اور راو۴ به‌طور منحصربه‌فرد گزینه‌های محرک جلو و تمام چرخ محرک را ارائه دهد.

زیر کاپوت چه پیشرانه‌ای قرار دارد؟

تطبیق‌پذیری پلت‌فرم جدید TNGA با کراس‌اور جدید راو۴ مدل ۲۰۱۹، به آن توانایی سازگاری با طیف وسیعی از گزینه‌های پیشرانه خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود که از پیشرانه چهار سیلندر هیبریدی با میزان مصرف سوخت مناسب (۱۴ کیلومتر به ازای هر لیتر در شهر، ۱۲ کیلومتر به ازای هر لیتر در بزرگراه) استفاده شود.

پیشرانه فعلی ۵ لیتری چهار سیلندر ردیفی در کراس‌اور تویوتا راو۴ قادر است ۱۷۶ اسب بخار قدرت و ۲۳۳ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. بنابراین انتظار می‌رود که افزایش به نسبت کمتری در توان خروجی مدل جدید به وجود بیاید.

چه زمانی رونمایی می‌شود؟

کراس‌اور تویوتا راو۴ مدل ۲۰۱۹ اولین نمایش رسمی جهانی خود را طی چند هفته آینده خواهد داشت. تاریخ انتشار رسمی آن ۲۸ مارس (۸ فروردین ۹۷) در نمایشگاه خودروی نیویورک تعیین شده است؛ اما تا اوایل سال ۲۰۱۹ فروش آن آغاز نخواهد شد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید