خانه خودرو تصاویر خودروهای جدید و لوکس اتومبیل های جذاب و عضلانی آمریکایی

اتومبیل های جذاب و عضلانی آمریکایی

0
27
خودروهای آمریکایی

اتومبیل های جذاب و عضلانی آمریکایی

اتومبیل های عضلانی که توسط آمریکا ساخته شده اند علاقه‌مندان و طرفداران خاص خود دارد و هنوز هم در نمونه‌های مدرن تولید می‌شوند. در ادامه این مطلب به معرفی ۶ مدل از جذاب‌ترین خودروهای عضلانی و کلاسیک امریکا پرداخته ایم. پیشرفت‌های فنی شگفت‌انگیز و قابل توجهی در طی سال‌های اخیر در زمینه ساخت خودروهای عضلانی مدرن ایجاد شده است که موجب سریع‌تر و قدرتمندتر شدن این خودروها شده است. خودروهای عضلانی در زمان‌های قدیم بدون آن که در قدرت و آپشن آن ها تغییرات زیادی انجام دهند ساخته می‌شدند که انتخاب را واقعا محدود می‌کرد. اما در زمان کنونی خریدار میتواند رنگ، نوع پیشرانه، سیستم انتقال قدرت و شیوه رنگ‌آمیزی و بسیاری از  آپشن‌های دیگر را در این خودروها انتخاب کند. حتی برخی قطعات کربنی ناشناخته و جعبه های کمک های اولیه در خودروهای عضلانی مدرن وجود دارد که گاهی اوقات خریدار واقعا اطلاعات چندانی از آن‌ها ندارد. اما  به گذشته برگردیم و از خودروهای عضلانی قدیمی ساخته شده از فولاد خام با که پیشرانه‌های قدرتمند خورجینی هشت سیلندر تجهیز شده یادی کنیم. خودروهایی که دیگر الان  پیدا نمی‌شوند یا در موزه‌ها و مجموعه‌های شخصی یافت می‌شوند.

پلی‌موث همی کودا مدل ۱۹۷۰

پلی‌موث همی کودا

از سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۱، دوج مدل همی (Hemi) بزرگ خود را به پلت‌فرم کوچک E-Body مبدل کرد و خودروی عضلانی همی کودا مدل ۱۹۷۰ به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای این کلاس پذیرفته شد. از این مدل فقط ۶۵۲ دستگاه ساخته شد که ۱۴ عدد از آن نمونه نادر و کمیاب خودروی روباز همی بودند.

شلبی موستانگ GT500-KR مدل ۱۹۶۸

شلبی موستانگ

فورد با معرفی پیشرانه کاملا جدید کبرا جت ۴۲۸ (Cobra Jet)، کبرا را به نام خودروی عضلانی خود افزود و سپس برای انتخاب مدل بالاتر از آن در خط تولید، عبارت KR مخفف پادشاه جاده را به نام این شلبی موستانگ اضافه کرد؛ عبارتی که شاید با ظاهر خشمگین و پیشرانه قدرتمند، شایسته نام چنین خودرویی باشد.

هولدن تورانا A9X

هولدن تورانا A9X

 

در این لیست شاید حضور هولدن تورانا کمی عجیب باشد. اما خودروی عضلانی هولدن تورانا (HOLDEN TORANA A9X) هنگامی که هولدن قصد شرکت کردن در مسابقات اتومبیل‌رانی استرالیا را کرد  از پیشرانه خورجینی هشت سیلندر با قدرت ۲۱۶ اسب بخار استفاده کرد و درهای عقب آن را برداشت. این کار که بیشتر شبیه یک شوخی بود اما با وجود موفق نشدن هولدن تورانا در رقابت اتومبیل‌رانی استرالیا توانست رکورد زمانی خودروهای تورینگ را به ثبت برساند.

دوج دیتونا ۴۲۶ CID HEMI هشت سیلندر خورجینی مدل ۱۹۶۹

دوج دیتونا

نام این اتومبیل عضلانی از ساحل دایتونا در فلوریدا گرفته شده است که مرکز اولیه مسابقات اتومبیل‌رانی بود و هنوز هم میزبانی یکی از رویدادهای برتر نسکار یعنی دایتونا ۵۰۰ را عهده دار است. این اولین استفاده از نام دایتونا در چنین خودروهایی بود و این نام با توجه به ابهت خودرو برایش برازنده است.

شورولت کامارو Z-28 RS مدل ۱۹۶۹

شورولت کامارو

کامارو به عنوان یکی از خودروهای عضلانی محرک عقب مجهز به پیشرانه جلو، شبیه پیکربندی استفاده شده در موستانگ و شورولت II نووا (Nova) شناخته شده بود. کامارو با محدوده مختلفی از قدرت پیشرانه طراحی شده بود و همین امر سبب تفاوت آن با برخی رقبای قدرتمندش است.

دوج دارت ۴۲۶ HEMI GTS هاردتاپ مدل ۱۹۶۸

دوج دارت

 بدون دوج دارت (Dodge Dart)  لیست برترین خودروهای عضلانی واقعا معنا ندارد. این خودرو در اصل به عنوان یک خودروی رقابت دویست متر ساخته شد.  دوج می‌خواست این خودرو را به عنوان مدل کارخانه و برای شرکت در مسابقه‌ی ۶۸ دارت در کلاس B SS بسازد این موضوع در بیانیه مطبوعاتی اعلام شد. این خودروی پیشرانه جلو و محرک عقب بین سال‌های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۶ ساخته شد  در سال ۲۰۱۳ و به تازگی نسخه جدیدی از آن به بازار راه پیدا کرد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید