خانه خودرو تصاویر خودروهای جدید و لوکس خودرو هیبریدی رِگرا بهترین و قوی ترین خودروی هیبریدی جهان+عکس

خودرو هیبریدی رِگرا بهترین و قوی ترین خودروی هیبریدی جهان+عکس

0
22
خودرو هیبریدی رِگرا, REGERA HYBRID CAR

این خودرو هیبریدی که رِگرا (در سوئدی: رِیرا به معنی سلطنت) نامیده شده برای بر هم زدن همه تصورات از خودروهای هیبریدی و شکست دادن همه هایپرکارهای دنیا پا به عرصه گذاشته است.

 

طبق گزارش مشرق، کونیگ‌زگ رِگرا از ترکیب یک موتور ۸ سیلندر ۵٫۰ لیتری با توربوشارژر دوقلو با نیروی تولیدی ۱۱۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۲۵۰ نیوتن متر که از مدل آگرا قرض گرفته شده با سه موتور الکتریکی ساخت Rimac که مجموعاً نزدیک ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۹۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کنند، نیرو می‌گیرد.

 

مجموعه باتری‌های ۹٫۲۷ کیلووات ساعتی خنک شونده توسط مایع، برای تأمین نیروی موتورهای الکتریکی درنظر گرفته شده‌اند . انتقال قدرت بدون گیربکس و به طور مستقیم و تک سرعته روی محور عقب وارد می‌گردد. این یعنی نسبت و ضریب دنده ثابت است و یک قفل هیدرولیکی مابین میل‌لنگ و حائل کوپلینگ قرار می‌گیرد. کونیگ‌زگ این طریقه را درایو مستقیم کونیگ‌زگ (KDD) نام‌گذاری کرده و ادعا می‌کنند که هدر رفتن انرژی در این روش نسبت به روش‌های انتقال سنتی تا ۵۰ درصد کاهش یافته است.

 

این خودرو قادر است طبق ادعای کونیگ‌زِگ، شتاب صفر تا ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۲۰ ثانیه به ثبت برساند  که رقمی باورنکردنی است. برای مقایسه باید شتاب صفر تا ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت لافراری را که ۱۵ ثانیه است، یا شتاب ۲۳ ثانیه ای پورشه ۹۱۸ را یاداور شویم . هنوز اطلاعی از ماکسیمم سرعت این خودرو منتشر نشده است.

 

کونیگ‌زِگ  ۸۰ دستگاه از رِگرا را با قیمت حدود ۱٫۹ میلیون دلار ساخته و به فروش میرساند.

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید