خانه خودرو تصاویر خودروهای جدید و لوکس نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو به حراج گذاشته می‌شود

نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو به حراج گذاشته می‌شود

0
28
نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو

نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو به حراج گذاشته می‌شود – تنها نمونه‌ی موجود از اولین خودروی شرکت آلفا رومئو با نام G1 محصوال سال ۱۹۲۱ دی ماه در شهر فینیکس آمریکا به حراج گذاشته خواهد شد . اول بودن خواسته‌ای که تمامی آدم ها در عمق وجود خود برای رسیدن به آن تمایل زیادی دارند . انسان‌ ها همواره دوست دارند یا اولین باشند یا مالک اولین‌ها  یا بهترین و یا هر دو . نخستین بودن معنای بسیار مهمی برای تمام آدم ها دارد  اما در دنیای خودرو اولین بودن هنر و رویدادی متفاوت است خصوصا  اگر با خودرویی ایتالیایی محصول سال ۱۹۲۱ مواجه شویم . به همین علت است که خودروی آلفا رومئو G1 محصول ۱۹۲۱  امروز مورد بررسی مقاله پیش روی شما است  چرا که این خودرو نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو شرکت معتبر ایتالیایی محسوب می شود .

و اما چه چیزی خودروی آلفا رومئو G1 را این چنین خاص و متمایز کرده است ؟ جدا از بحث ظاهر  تولید تنها ۵۲ دستگاه از این خودرو موضوع را جالب می‌کند . دیگر نکته‌ی مهم و ضروری این است که خودروی مورد بحث تنها نمونه از خودروی G1 است که هنوز به شکل کاملا سالم باقی مانده  است و ۵۱ دستگاه دیگر این خودرو همگی به نحوی از بین رفته‌اند. این خودرو به عنوان اولین محصول شرکت آلفا رومئو دارای پیشرانه‌ی ۶ سیلندر خطی با ظرفیت ۶.۳ لیتر و حداکثر قدرت خروجی ۷۰ اسب بخار است که در بهترین شرایط ممکن در یک ساعت قادر به طی مسافت ۱۳۰ کیلومتر است. شاید از عدد ۷۰ اسب بخار خیلی شگفت زده اما زمانی که بدانید این خودرو در عصری تولید و عرضه شده بود که خودروهای معروف و پرفروشی مانند فورد مدل T، دارای قدرت خروجی تنها ۲۰ اسب بخار بوده‌اند، متوجه خواهید شد که آلفا رومئو G1 در زمان خود، تحولی بزرگ در صنعت خودرو به شمار آمده و جزو قدرت مندترین اتومبیل های آن زمان بوده است .

نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو

بنابر اعلام حراجی ساتبی کانادا نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو دارای شماره شاسی ۶۰۱۸ است که بنا به اعتقاد کارشناسان جزو اولین خودرو های تولیدی این سری بوده است . این خودرو پس از تولید در سال ۱۹۲۱ به استرالیا منتقل شد تا به خریدار آن تحویل داده بشود . در اخرهای دهه ۴۰ میلادی  مجددا این اتومبیل  پیدا و به انباری جهت نگه‌داری منتقل شد . تا اینکه راس فلول اسمیت یکی از طرفداران پروپا قرص محصولات شرکت آلفا رومئو  از وجود این خودرو با خبر شد و آن را در سال ۱۹۶۵ خریداری کرد . او این خودروی ویژه و زیبا را در دهه ۷۰ میلادی مجددا بازسازی کرد و در آخرین مرحله‌ در سال ۲۰۰۰ بازسازی اساسی شد تا امروز که این خودرو آماده‌ی عرضه و فروش در حراجی شده است . این خودروی زیبا و خاص آلفا رومئو تاکنون  جوایز متعددی را دریافت و در قالب یک تور جهانی به بسیاری از کشورها سفر کرده است . نه تنها این خودرو  اولین محصول شرکت آلفا رومئو به حساب می اید . بلکه تنها نمونه از نسل G1 است که هنوز به صورت کامل  موجود و رانندگی با آن امکان‌پذیر است .

نخستین اتومبیل تاریخ آلفا رومئو

این اتومبیل در ابتدای سال ۲۰۱۸ در حراجی شرکت ساتبی در شهر فینیکس ایالت آریزونای آمریکا به حراج گذاشته خواهد شد و مالکت جدید خود را خواهد شناخت . اگر شما هم تمایل به تصاحب این خودروی خاص و متفاوت دارید پیش از شرکت در این حراجی مطمئن شوید که حساب بانکی شما در سوئیس رقم بالایی را نشان دهد چراکه پیش‌بینی می‌شود حداقل قیمت پیشنهادی برای این خودروی تاریخی بیش از ۱.۵ میلیون دلار باشد .

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید