روش تهیه پاستیل خانگی

0
29
پاستیل

روش تهیه پاستیل خانگی

۱-پودر ژلاتین را با آب مخلوط کنید و به روش بن ماری، روی بخار حل کنید تا شفاف شود. بن ماری یعنی حرارت غیر مستقیم با بخار آب پس بنابراین برای اجرای این شیوه باید از یک ظرف آب استفاده کنید. برای روش بن ماری به یک قابلمه یا کاسه ای که بتوان آن را روی حرارت قرار داد احتیاج دارید و همین طور ظرف دیگری که جنس آن نشکن باشد و در دهانه قابلمه قرار گیرد. بهتر است ظرف دوم دهانه قابلمه را کاملا بپوشاند تا کار با آن راحت تر و ساده تر باشدشکر و آبمیوه یا نوشابه را هم روی حرارت گذاشته و بجوشانید. پس از آن اسانس و یا رنگ را اضافه کنید. ژلاتین حل شده را به آبمیوه و شکر اضافه کرده و به هم بزنید. مواد را در قالب های شکلات ریخته و به مدت دو تا سه ساعت در یخچال بگذارید تا بسته شود.

۲-برای جدا کردن پاستیل ها، کمی شکر یا پودر شکر روی آن ها ریخته و از قالب بیرون آورید و در یک ظرف در دار بریزید. می‌توانید بدون نگهدارنده این پاستیل را با طعم های مختلف تهیه کنید.

۳-ژلاتین یک پروتئین خوراکی است که به طور عمده از فرآوری کلاژن که ساختمان اصلی تشکیل‌دهنده پوست، تاندون‌ها، استخوان و… مهره‌داران است به دست می‌آید.

۴-پوست و استخوان حیواناتی مثل گاو و یا ماهی را در آب جوشانده و به وسیله اسید، محلولی را از آن خارج می‌کنند که این فرآیند چند روز طول می‌کشد. سپس با فرآوری این محلول و خشک کردن آن ژلاتین به دست می آید.

۵-ژلاتین ماده‌ای جامد، ترد و شفاف بوده و طیف رنگی آن از زرد کم‌رنگ تا سفید می‌باشد بدون مزه و بی‌بو است و دارای ۹۰ – ۸۴ درصد پروتئین، ۲-۱ درصد نمک‌های معدنی و ۱۵-۸ درصد آب بسته به منبع مورد استفاده آن می‌باشد. همچنین  قند، چربی و مواد افزودنی ندارد. برای پوست، مو و ناخن و پاکسازی کبد بسیار مفید است و به دلیل دارا بودن پروتئین در رشد بافت عضلانی نقش به سزایی دارد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید