خانه دنیای مد دکوراسیون و چیدمان پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه چه تاثیری دارند؟

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه چه تاثیری دارند؟

0
31
پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه چه تاثیری دارند؟

گاهی ممکن است در یک فضا همه اجزای طراحی مثل ترکیب رنگ، مبلمان و عناصر دکوراسیون وجود داشته باشند اما باز هم اتاق خیلی صاف و یکدست به نظر بیاید.
اگر دچار چنین حسی شدید می‌خواهیم به شما یک راه حل خوب ارائه کنیم: استفاده کردن از بافت در هر محیط بسته ای تقریبا مساحت کل دیوارها  ۴ برابر بزرگ‌تر از مساحت سقف یا کف آن فضا است. علاوه بر این  در زاویه مستقیم دید قرار گرفتن . در هر محیطی موجب می شود تا دیوار مورد توجه بیشتری قرار بگیرند بنابراین باید آن ها را بیشتر مورد توجه قرار دهیم. احساسی که از سطوح خارجی اشیاء ناشی می‌شوند (صاف، صیقلی، نرم، زبر، خشن و…) از راه حس لامسه منتقل می‌ شوند. تصور کنید یک قالی نرم را زیر پاهایتان حس می‌کنید و یا روی سطح خشن یک میز چوبی دستتان را حرکت می‌دهید و یا در میان کوسن‌های چرمی روی نیمکت فرو می‌روید البته برای حس کردن بافت‌ها حتما نباید  به‌صورت فیزیکی آن ها را لمس کنیم.
پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

با دیدن هم میتوانیم درکشان کنیم به عنوان مثال شما با دیدن مصالح می‌توانید به صاف بودن سطح آن پی ببرید یا اگر زبر باشد حس آن به شما می‌شود پس می‌توانیم بافت‌ها را به دودسته دیداری و فیزیکی تقسیم کنیم. راهکارهای مختلفی برای ایجاد بافت بر روی دیوار وجود دارد که استفاده از مصالحی جدید یکی از آن هاست. یعنی پنل‌های سه‌بعدی (تری دی پنل) است که در ادامه مطلب  در مورد انواع آن ها و چرایی و چگونگی استفاده از آن ها در فضای داخلی صحبت کنیم.

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

دیوار ساده، دیوار بافتدار :

هنامی که وارد فضای داخلی خانه می‌شویم دکوراسیون و نحوه آرایش آن فضا اولین چیزی که موردتوجه‌مان قرار می‌گیرد. ست و در این میان، بیشترین توجه را دیوارها به خودشان جذب می‌کنند. از مواد مختلفی چون پلاستیک، چوب، MDF، پارچه و مصالح دیگر پنل‌های دیواری دکوراتیو ساخته می شوند. پنل‌های مدرن دیوار می‌توانند تمام یک دیوار خالی را پوشش دهند و یا فقط قسمتی از آن را تزئین کنند و رنگ‌های زیبا و طبق مد روز الگوهای دکوراتیو جذاب و بافت به دیوارهای کسل‌کننده و خالی اضافه نمایند.

پنل‌های دیواری جدید کاملا صاف نیستند و شبیه پوشش‌های دیواری چوبی سنتی نیستند. این پنل‌ها به دیوار خالی و فضای داخلی گرم، راحت و خارق‌العاده‌ای را می‌سازند و بُعد و طراحی سه‌بعدی شگفت انگیزی می‌بخشند. طراحی دیوار با پنل‌های سه‌بعدی که شکل و زمینه‌های نامحدودی دارند زندگی را به خانه شما می‌آورند. شما می‌توانید برای خانه خود با استفاده از این‌چنین پنل‌هایی ظاهری مدرن ایجاد کنید. پنل‌های سه‌بعدی،برای بیننده توهمی بصری ایجاد می‌نمایند.

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

با کمک پنل‌های سه‌بعدی طرح دار شما می‌توانید با رنگ‌های مختلف در خانه‌تان ظاهر زیبا و مجللی برقرار کنید. چنین پنل‌هایی باعث وسعت دادن به فضای شما می شود. مخصوصا زمانی که از رنگ‌های روشن و پاستل بر روی آن ها استفاده شود. گاهی هم رنگی سرزنده و شاداب و بافتی به رنگ‌های خنثی اتاقتان اضافه کنید. این امکان را پنل‌های سه‌بعدی می‌توانند برایتان فراهم کنند.

بافت تصویری در پنل ۳ بعدی:

نوعی از پنل‌های سه‌بعدی (آیکونیک پنل) هم وجود دارند که دارای بافت تصویری هستند. یعنی شما بافت سنگ، سنگ‌ریزه، چوب و حتی گیاهان را در آن ها مشاهده می‌کنید. سطح این پنل‌ها کاملا صاف است و معمولا با رزین‌ها ساخته می‌شوند.

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

این نوع پنل‌ها چون که قابلیت عبور نور دارند برای پوشش دیوار، ساخت پیشخوان و سینک روشویی و … و نورپردازی پشتشان کاربرد دارند. بعداز روشن شدن منابع نوری که در پشت این صفحات قرار دارند و بخاطر عبور نور از آن ها صحنه‌هایی جذاب و بدیع ایجاد می‌ کنند و می‌توانند خود به‌عنوان یک نقطه کانونی و شاخص در فضا خودنمایی کنند.

چه انتخاب‌هایی میتوانیم داشته باشیم؟

با توجه به مصالح مورداستفاده می‌توان پنل‌های سه‌بعدی موجود در بازار را دسته‌بندی کرد.  پنل‌های MDF یکی از پرکاربردترین انواع آن هستند. که معمولا طرح‌های هندسی بر روی آن ها با دستگاه CNC برش می‌شود و یا طرح به‌صورت سه‌بعدی با ضخامت‌های مختلف بر روی سطح کار، کنده‌کاری می‌گردد. به‌این‌ترتیب با اضافه کردن چنین بافتی شما می‌توانید مقیاس یک دیوار طولانی را به‌اصطلاح خرد کنید. دیوار تلویزیون یکی از دیوارهایی که بیشتر از باقی دیوارها تمایل به نشان دادن آن داریم است. اگر دیوارتان طول و ارتفاع زیادی دارد. می‌توانید با پنل‌های سه‌بعدی بخشی از آن را که در پشت تلویزیون قرار می‌گیرد پوشش دهید تا دیوار به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم شود و ارتفاع و طول آن  زیاد به چشم نیاید.

پنل‌های سه‌بعدی بر دیوار خانه

چوب یکی دیگر ازمصالح  مورداستفاده برای ساخت پنل‌های سه‌بعدی است. تکه‌های چوب با اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف با الگوهای متفاوت چینش در کنار هم قرار می‌گیرند و به‌این‌ترتیب باعث ایجاد صفحاتی می شوند که برای پوشش نهایی سطح دیوار صاف شما مورداستفاده قرار می‌گیرند. با کمک صفحات سه‌بعدی بر روی دیوارتان میتوانید یک ترکیب‌بندی ایجاد کنید و با کمک این ترکیب علاوه بر این که به جذابیت دیوارتان به‌عنوان یک نقطه کانونی افزوده‌اید با توجه به بافت، رنگ و ابعاد اجزای ترکیب‌بندی می‌توانید تعادل در وزن بصری آن را هم به ارمغان بیاورید.

پلیمر و نانو پلیمر : ترکیبات پلیمری و نانو پلیمری (بست وال) یکی دیگر از مصالحی که امروزه برای ساخت پنل‌های سه‌بعدی مورداستفاده قرار می‌گیرد است. این نوع پنل‌ها از لحاظ ظاهری با MDF تفاوتی ندارند اما خواصی چون عایق بودن در مقابل گرما،  سرما و همین‌طور صوت دارند و می‌توانند برای پوشش نهایی (نازک‌کاری) دیوارهای جداکننده بین واحدهای آپارتمانی و یا اتاق‌های خواب در یک واحد آپارتمان مورداستفاده قرار بگیرند تا مانع برای عبور سروصدا شود. توجه داشته باشید که دیواری که بالای سر تخت قرار می‌گیرد یکی از دیوارهای هدف ماست و برای جلوه و زیبایی بیشتر آن با کمک پنل‌های سه‌بعدی، می‌توانیم  بافتی جذاب به آن اضافه کنیم. این نوع پنل‌ها معمولا قابلیت بازیافت هم دارند.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید