گیاه شیرین بیان برای درمان لک‌ های پوستی

مجموعه: دارو های گیاهی و طب سنتی تعداد بازدید: 57
گیاه شیرین بیان برای درمان لک‌ های پوستی

 

 

 

عصاره گیاه شیرین بیان به درمان لک‌ های پوستی کمک میکند ، تحقیقات در این رابطه، نتیجه رضایت ‌بخشی را نشان داده است و می ‌توان از فواید طبیعی این گیاه استفاده کرد . آیا واقعا  نتیجه درمانی از گیاه  شیرین بیان انتظار می‌ رود؟ 

 
 

 عصاره گیاه شیرین بیان بی ‌خطرترین عامل روشن‌ کننده رنگدانه است که دارای کمترین ملانوم است ،  که در ترکیبات زیبایی به عنوان روشن کننده و شفاف ‌کننده ی پوست به کار می‌ رود و می ‌تواند در ترکیبات کرم‌ های آرایشی صورت به کار رود.

 

همچنین از عصاره گیاه شیرین‌ بیان  به عنوان یک مشتق ضدالتهاب موضعی استفاده میشود که می ‌تواند در کاهش قرمزی پوست و تیرگی پس از التهاب ،به کار رود .

 

فلاونوئید ماده فعال شناخته شده در شیرین بیان است که می‌ تواند با پراکنده کردن ملانین ، موجب شفاف کردن و روشن شدن پوست شود .

 

 گیاه شیرین بیان, شیرین بیان, خواص شیرین بیان, Liquorice plant

 

 

دوز مورد استفاده ، یک گرم در روز برای چهارهفته میباشد . تا اثر بالینی آن آشکار شود . عصاره گیاه شیرین بیان هنوز در شمال آمریکا موجود نیست ولی در بخش‌هایی از جهان به ویژه در مصر استفاده می ‌شود .

 
 

ماده اصلی هیدروفوبیک آن که در اثر گرفتن عصاره شیرین ‌بیان به دست می ‌آید ، گلابریدین است که روی پوست موثر می‌ باشد .

 
 

 

گیاه شیرین بیان, شیرین بیان, خواص شیرین بیان, Liquorice plant

 

 آثار درمانی گیاه شیرین‌ بیان از دیرباز شناخته شده  و از آن برای درمان انواع سرفه‌ و به عنوان داروی مسکن در پوست استفاده می ‌شده است .

 

 حتی از گیاه شیرین بیان  برای درمان اسپاسم و تورم مفاصل و به عنوان ماده‌ی ملین مورد استفاده بوده است .

 
 
 گیاه شیرین بیان, شیرین بیان, خواص شیرین بیان, Liquorice plant
 
 

 

از عصاره ریشه ی گیاه شیرین ‌بیان به عنوان سد مقاوم در برابر  ویروس‌هایی مانند هرپس و هپاتیت A و یا در برابر عفونت کاندیدا استفاده می ‌کردند .

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گیاه شیرین بیان برای درمان لک‌ های پوستی”

قالب تفریحی