خانه سلامت دارو های گیاهی و طب سنتی گیاهان دارویی قابل مصرف بدون تجویز کدامند؟

گیاهان دارویی قابل مصرف بدون تجویز کدامند؟

0
19
گیاه دارویی, گیاه, medicinal plants

 یک محقق با تاکید بر اینکه گیاهان دارویی باید بر اساس دستور پزشک تجویز شود ، گفت: تنها گیاهان دارویی مثل گل گاو زبان ، میخک و کنجد را میتوان بدون نسخه پزشک مصرف کرد .

 

“مسعود داودآبادی” با بیان این که این گیاهان دارویی ، “اوتیسی” نام دارند که مصرف آنها بدون تجویز پزشک ، مشکلی را به وجود نمی آورد. تصریح کرد: در صورتی که برخی گیاهان “غیر اوتیسی” به صورت غلط  یا به مقدار زیاد مصرف شود، مشکلاتی به وجود می آورد. این محقق افزود : بیشتر این گونه های گیاهی ، با ترکیب گیاهان دارویی دیگر و به میزان مشخصی استفاده  می شود که در غیر این صورت ، خسارات جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد .

 

وی تصریح کرد: مصرف دارویی این گونه گیاهان دارویی ، برای سینوزیت توصیه می شود و به صورت صنعتی در ترک اعتیاد تاثیر دارد.  این محقق تاکید کرد: این گونه گیاهی که نام دیگرش “علف شیطان” است به صورت ترکیبی با داروهای گیاهی دیگر مصرف می شود .

 

وی درباره گیاه غیراوتیسی “مامیران” نیز گفت : این گونه گیاهی، نوعی ریشه است که مواد سمی زیادی در آن نهفته است . این گونه گیاهی قبل از گل دهی جمع می شود و از لعاب و خاکستر آن در زمان سوزاندن مصرف می شود. این گیاه، مواد معدنی بالایی دارد و با مقدار کم به صورت ترکیبی، ضد تشنج، آرام کننده دردهای روده و مرهمی بر بیماری های مزمن پوستی است.
این محقق اظهار داشت:این گیاه از تیره خشخاش است و شیرابه زیادی دارد که در اثر تماس مستقیم با پوست و چشم، به آنها آسیب می رساند. به گفته وی، این گونه گیاهی با باز کردن عروق قلب ، روی جریان خون تاثیر می گذارد و فشار خون را بالا می برد .

 

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید