خانه تازه های IT و تکنولوژی اطلاعات مفید و ضروری نحوه گرفتن اسکرین شات از تلفن همراه

نحوه گرفتن اسکرین شات از تلفن همراه

0
26
اسکرین شات

نحوه گرفتن اسکرین شات از تلفن همراه

روی کیبورد کامپیوترتان دکمه‌ای به نام «Print Scrn»  قرار دارد آیا تا به حال به آن دقت‌ یا از آن استفاده کرده‌اید؟ می‌توانید از صفحه‌های مختلف کامپیوترتان به وسیله این دکمه عکس و یا اسکرین شات بگیرید.  برای نشان دادن یک صفحه یا تصویر یک سایت که امکان ذخیره سازی آن به صورت معمولی وجود ندارد این روش بسیار مفید است. اما اگر می خواهید از یک تصویر یا صفحه تلفن همراهتان عکس‌ یا اسکرین‌شات بگیرید روش کار متفاوت است انجام این کار قطعاً به دلیل آن که سیستم عامل های  روی گوشی‌های هوشمند متفاوت از آن چیزی است که روی کامپیوتر اتفاق می‌افتد. در ادامه به راه‌های گرفتن عکس از طریق گوشی همراه روی سیستم‌عامل‌های مختلف موبایلی اشاره می‌کنیم :

اسکرین شات از اپل

روش گرفتن عکس یا اسکرین شات در سیستم‌عامل ios‌ روی تمام محصولات شرکت اپل قابلیت اجرایی دارد. در ابتدا تنها کافی است دکمه Home گوشی یا تبلت خود را همزمان با دکمه پاور / قفل برای یک یا دو ثانیه بگیرید. کار تمام شد حالا شما در گالری تصاویر خود  عکسی را از صفحه‌ای که می‌خواهید دارید.

اسکرین شات آیفون

اسکرین شات از ویندوز فون 

گرفتن اسکرین شات برپایه سیستم‌عامل ویندوزفون نسخه ۸ با ۸٫۱ و بالاتر کاملاً متفاوت است.

ویندوز فون

برای گرفتن اسکرین شات در نسخه ویندوز فون ۸ کلید Start (Windows Logo) را به همراه کلید پاور /قفل همزمان فشار دهید. اما اگر روی گوشی شما سیستم‌عامل ویندوز فون ۸٫۱ تا ۱۰ نصب شده است باید کلید پاور/قفل را به صورت همزمان با کلید افزایش صدا نگه دارید. در گالری تصویر شما تصویر گرفته شده ذخیره خواهد شد.

اسکرین شات از سیستم های اندرویدی

برای تهیه اسکرین شات سازندگان تلفن‌های اندروید هر کدام از راه‌های  مختلفی روی این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. به هر حال کاربران این سیستم عامل با نسخه ۴٫۰ یا بالاتر که تا لحظه نگارش این مطلب ورژن ۸٫۱ آن آمده، با نگه داشتن دکمه پاور/قفل و دکمه کاهش صدا به صورت همزمان می‌توانند از صفحه گوشی خود اسکرین شات تهیه کنید. این روش روی گوشی‌های شرکت‌هایی همچون LG, HTC, Lenovo, Xiaomi, Motorola, Sony, Huawei و Nexus کارایی دارد.

اندروید

اسکرین شات های تهیه شده در نسخه اندرویدی معمولاً در بخشی جداگانه از گالری تصاویر ذخیره می‌شود. اگر خواستید این تصاویر را به صورت مستقیم از طریق کامپیوتر خود دانلود کنید به فولدر «عکس‌ها» مراجعه کنید. همچنین این نکته را هم به یاد داشته باشید که بعضی از تلفن‌های هوشمند در منوی پاور خود یک میانبر برای تهیه اسکرین‌شات در نظر گرفته‌اند. برای دسترسی به این راه میانبر کلید پاور را ۱ تا ۲ ثانیه نگه دارید. نگران هم نباشید چون این اسکرین شات از محتوای پشت منوی پاور گرفته می شود.

گوشی‌های سامسونگی برای تهیه اسکرین شات باید دکمه پاور/ قفل را به صورت همزمان با دکمه home گوشی خود بگیرند. به صورت ویژه در برخی مدل‌های گوشی سامسونگ این کار بسیار راحت‌ و ساده است و کاربران می‌توانند دست خود به صورت افقی  روی تمام صفحه نمایش‌ گوشی هوشمندشان بکشند و اسکرین شات تهیه کنند. اگر نسخه سیستم‌ عامل اندروید شما پایین‌تر از نسخه‌هایی که به آن اشاره کردیم است یا با روش های گفته شده نتوانستید اسکرین شات بگیرید سری به فروشگاه آنلاین گوگل یعنی google play‌ بزنید. در این فروشگاه برای گرفتن اسکرین شات از گوشی یا تبلت شما با انوع مختلف اپلیکیشن روبرو خواهید شد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید