خانه اخبار اخبار پزشکی سرطان چنگار گوشتی یا همان سارکوما چیست ؟

سرطان چنگار گوشتی یا همان سارکوما چیست ؟

0
17
سرطان چنگار انگشتی

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، پروفسور محمد اسماعیل اکبری درباره سرطان ” سارکوما ” عنوان می‌کند: سارکوما نوعی از سرطان‌هاست که همه نسوج بدن را گرفتار می‌کند .

او اظهار نظر کرد : سارکوما انواع مختلفی دارد که بیشتر نسوج نرم را درگیر می‌کند ، سارکوما ها به‌طور عمومی به‌صورت تومور و غده پیدا می‌شوند .

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه گفت : محل بروز آنها در اندام‌ های بدن مثل دست ، پا و شکم و به‌ خصوص در قسمت پشتی شکم و در استخوان‌ها است .

اکبری همچنین بیان کرد : درمان اصلی سرطان “سارکوما ” جراحی است ؛ در حقیقت جراحی بهترین و مؤثرترین روش درمانی است ، همچنین در کنار جراحی ، شیمی‌ درمانی نیز تا حدودی می‌تواند کمک کننده باشد که البته نباید انتظار بالایی از آن داشت .

این فوق‌ تخصص جراحی غدد و سرطان از دانشگاه جانزهاپکینز آمریکا عنوان کرد : رادیو تراپی همراه جراحی کمک‌ میکند . این عمل اگر ممکن باشد باید در هنگام عمل انجام شود ( رادیوتراپی در حین عمل ) که در موردهایی که علم مجوز می‌دهد کمک‌کننده است .

اکبری با تأکید بر اینکه معمولاً سارکوماها ، گاهی به جراحی‌های پیا پی احتیاج دارند لذا این امر ضروری است و نباید از آن غافل شد ، گفت : در خانم‌ها سارکوماهای رحم و اندام های زنانه بیشتر دیده می‌شود و معمولاً در صورت جراحی به‌ موقع ، جواب خوبی دریافت خواهیم کرد .

رئیس مرکز تحقیقات سرطان در ادامه بیان کرد : در سارکوما ها ی اندام‌ ها به‌ویژه بعد از وخیم شدن ، احتمال قطع عضو وجود دارد و در صورت توصیه جراح ، باید آن را اجرا کرد .

 

منبع : www.tasnimnews.com

 

 

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید