خانه اخبار اخبار پزشکی اوزن درمانی و اکسیژن درمانی

اوزن درمانی و اکسیژن درمانی

0
14
اکسیژن درمانی

اوزن درمانی و اکسیژن درمانی

آنچه که همه از اوزن درمانی و اکسیژن درمانی میدانند :

اکسیژن درمانی ( Oxygen therapy) به عنوان روشی از مراقبت‌های تنفسی که به هنگام وجود مشکل تنفسی ارائه می‌گردد . در این روش جریان اکسیژن با غلظت بالاتر از حد معمول به اندام‌ های حیاتی مددجو رسانده می‌شود . ریه‌ها به طور طبیعی اکسیژن را از هوا جذب می‌کنند . با این حال، برخی از بیماری‌ ها و شرایط می‌توانند از دریافت اکسیژن کافی جلوگیری کنند . اکسیژن درمانی تضمین می‌کند که فرد عملکرد بهتر و فعال تری داشته باشد .

– سیستم‌های عرضه اکسیژن :

 • کانولای بینی
 • کاتتر بینی
 • ماسک ساده و ماسک ونچوری
 • چادر اکسیژن
 • سیستم‌های جریان زیاد
 • نبولایزر تزریق گاز
 • سیستم‌های جریان کم

– جدیدترین متد و  روش درمانی روز دنیا برای بسیاری از بیماری‌ها با اکسیژن درمانی :

یکی از پیشرفته‌ترین و جدید‌ترین روش های درمانی در دنیا اکسیژن درمانی است. این روش درمانی شگفت انگیز که می‌تواند پایانی برای بسیاری از درد‌ها و بیماریهایی باشد که سال‌ها در بدن بیمار خانه کرده است. اکسی مد با مدیریت دکتر علی تارات فارغ التحصیل طب هایپر باریک از انگلستان و سنگاپور اولین مرکز سلامت با اکسیژن – با فشار بالا و هایپر باریک-در ایران است که می‌تواند با این روش درمانی قدم های مثبتی در درمان بسیاری از بیماری‌ها بردارد . در تمام دنیا مراکزی  که به آن‌ها اصطلاحا اکسیژن هیلینگ سنتر گفته می‌شود وجود دارد . یعنی مراکز سلامت با اکسیژن. این مراکز با روش های مختلف مثل اکسیژن هایپر باریک، اکسیژن با فشار بالا و در حال ورزش، ازون درمانی و پلاسما ازون درمانی بیماری های مختلف را درمان می‌کنند. مرکز اکسی مد تن‌ها مرکز اکسیژن درمانی در ایران است که هر چهار روش اکسیژن درمانی را انجام می‌دهد .

– حوزه‌های درمانی اکسی مد شامل :

 • ازون تراپی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها
 • زیبایی و جوانسازی
 • لاغری، فیتنس
 • سلامتی و درمان ایمن با اکسیژن درمانی با ورزش می باشد.

– اکسیژن درمانی چیست و چه کاری انجام می دهد ؟

اکسیژن درمانی موارد مصرف گسترده‌ای دارد . اکسیژن درمانی یا طب هاپیر باریک یک اتاقک یا کپسول است که اکسیژن صد در صد با فشار بیش از یک اتمسفر در آن وجود دارد. اکسیژن درمانی برای ۱۴ بیماری که از طرف FDA ثابت شده است موارد مصرف دارد. دکتر علی تارات درباره اکسیژن درمانی و این سوال که آیا اکسیژن داروست یا نه می‌گوید: “اکسیژن دارو است. طبق تعریف FDA، اکسیژن% ۱۰۰ که با فشار بیش از یک اتمسفر به بیمار داده می‌شود یک دارو حساب می‌شود و تنفس معمولی به حساب نمی آید .” بیش از ۱۰۰ سال از مراحل ساخت اولین تجهیزات صنعتی و روش‌های درمانی در این نوع کپسول‌ها می‌گذرد. در این روش درمانی با افزایش فشار محیطی و تجویز اکسیژن ۱۰۰ % به بیمار، باعث افزایش در میزان اکسیژن محلول در پلاسما ((ذخیره اکسیژن در خون)) و افزایش ضریب اشباع هموگلوبین Hb و میوگلوبین Mb ((ذخیره اکسیژن در ماهیچه‌های اسکلتی)) می‌شود و با افزایش فشار اکسیژن در تمام بافت‌های بدن تا بیست برابر بیشتر می‌شود. این افزایش غلظت اکسیژن با مکانیزهای متفاوتی باعث بهبود عملکرد سلول‌ها و تسهیل متابولیسم، به خصوص در بافت های ایسکمیک (کم اکسیژن) می‌شود.


+ موارد مصرف اکسیژن درمانی بر اساس تایید FDA به صورت  زیر است :

۱ -مسمومیت با منو اکسید کربن وسولفید دی هیدروژن
۲ -آمبولی هوا یا گاز
۳ – صدمات له شدگی، سندرم کارپارتمان، کلیه موارد ایسکمی حاد ترومانیک
۴ –  قانقاریای گازی
۵ – سندرم تقلیل فشار
۶ – کم خونی شدید به دلیل از دست دادن خون
۷ -افزایش عبور زخمهای مشکل دار
۸ – صدمات بافتی در اثر پرتو درمانی
۹ -آبسه مقاوم به درمان
۱۰ -آبسه داخل جمجمه
۱۱ -عفونت‌های نکروز دهنده بافت نرم
۱۲ -سوختگی‌های حرارتی
۱۳ – نقص در پیوند گرافت و فلاپ پوستی

– اکسیژن درمانی برای درمان ام اس :

دکتر علی تارات اعتقاد دارد که اکسیژن درمانی تاثیر شگفت انگیزی در درمان بیماری ام اس دارد. دکتر تارات در این باره می گوید : (بین ۳۲ تا ۴۸ جلسه پروتکل درمانی ام اس است که باید به صورت یک روز در میان انجام شود. یک روند درمانی سه ماهه است. وقتی ام آر آی  بیمار را قبل از اکسیژن درمانی را با ام آر آی بعد از درمان مقایسه می‌کنیم متوجه تغییرات شگفت انگیز این درمان می‌شویم. بافت مغز که به صورت نیمه صدمه دیده است با این روش به حالت طبیعی بر می‌گردد. بیمارانی که دستشان لنگ می زند یا فلج شده می‌زنند با این روش دوباره توانایی‌های قبل از بیماری را پیدا می‌کنند.)

 – درمانی شگفت انگیز با ازون :

ازون درمانی از زانو درد گرفته تا آلزایمر ، سرطان خون ، پسوریازیس ، ام اس ، بیماریهای ریوی و خیلی بیماری‌های دیگر را درمان می‌کند . ازون یک داروی بی عارضه است . دکتر تارات درباره ازون درمانی اینگونه شرح می دهد : “ازون هم مثل اکسیژن دارو حساب می‌شود. این دارو سه خاصیت عمده دارد. شدیدا ،قارچ کش و میکروب کش و ویروس کش است و هر نوع عفونتی را از بین می‌برد. دوم این که؛ این ترکیب  در کرم های مخصوص پوست استفاده می‌شود چون بی رنگ کننده است . مورد آخر این که ده برابر بیشتر از اکسیژن حل می‌شود و بین مایع های بین سلولی و درون سلولی پوست کاملا اکسیژن را به پوست می‌رساند در عین حال که یک انرژی را آزاد می‌کند، یک جور اشعه گاماست که با طول موج مشخص باعث تحریک شدن سلول های زایا می‌شود و در نهایت  روی خیلی از قسمت ها و بخش های بدن و دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی تاثیر مثبت دارد . چون این سه ارگان خودشان را به شدت بازسازی می‌کنند به همین دلیل روی این سه عضو بدن تاثیرات مهم و شگفت انگیزی دارد.”


 – درمان پسوریازیس با ازون درمانی :

ازون درمان بیماری پسوریازیس است . پسوریازیس یک بیماری خود ایمنی پوست است که مریض را از نظر روحی بسیار اذیت می‌کند. این ضایعات پوستی سال‌ها در بدن مریض می‌ماند، ولی حالا با ازون درمانی و کرم های درمانی توانسته اند  آن را کاملا کنترل کنند . از سال ۲۰۱۵ از روش‌های درمانی ازون و ترکیبات ازون دار مثل کرم ازون دار یا روغن‌های ازون دار استفاده شده و نتایج حیرت انگیزی بدست آمده است.

روش‌های ازون درمانی برای پسوریازی بدون خطر و عارضه هستند و این بیماری در سنین ۳۵ – ۱۵ سالگی بروز می‌کند، ولی در مواردی که بیمار کهولت سن پیدا کرده می‌تواند سریع و وسیع اتفاق افتد.

+ پلاسما ازون تراپی و سلامی دوباره بخشیدن به زیبایی‌های از یاد رفته :

روشی برای جوانسازی پوست خانم ها پلاسما ازون تراپیست. یک روش غیر تهاجمی که در این روش از کرم هایی ازونی استفاده می‌شود که تحت لیسانس انگلیس تولید می‌شوند. پلاسما اوزن درمانی ترکیب اکسیژن با یک اتم اضافی است این اتم اضافه قدرت اکسیژن را افزایش می‌دهد O۳ در واقع یک اکسیژن قدرتمندی بنام پلاسما اوزن درمانی در اختیار تمام سلول‌های زایای پوست قرار می‌گیرد، زیرا پلاسما اوزن درمانی فرم پر انرژی مولکولی از اکسیژن است این حالت از اکسیژن ناپایدار بوده و بوی خاصی دارد. اتم اضافی در این ساختار آن را به قوی‌ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تبدیل کرده است .

در پلاسما اوزن درمانی با متصل شدن اوزن به پروتئین‌های ضروری که برای تنفس سلولی حیاتی هستند به عنوان یک عامل جوان کننده عمل می‌کند. پلاسما اوزن درمانی یا پلاسما اوزن تراپی POZT درون زاد روشی است که بدون تزریق اوزن و به وسیله پلاسما اوزن، درمان انجام می‌شود و با عث افزایش جریان خون درپوست می‌شود.

در نتیجه عاملی مهم درمهیا کردن مواد لازم برای ترمیم بافت‌های پوستی آسیب دیده به وسیله مواد شیمیایی است و با تحریک سلولی باعث ر‌ها سازی واسط‌های بین سلول‌های فعال سیستم ایمنی مثل اینترلوکین‌ها و اینترفرون‌های واسط التهاب و ترمیم می‌شود و اثر اکسیژن فعال در هر مولکول اوزن O۳ در واقع باعث ر‌ها سازی انرژی پوزیترونی معادل ۶۴ ٫ ۸ Kcal می‌گردد که به صورت اشعه کاما ازاد شده که این انرژی باعث درمان می‌شود .

اکسیژن درمانی

– اکسیژن درمانی در حال ورزش و درمان سندرم خستگی مزمن :

نسل جدید به علت آلودگی هوا، آلودگی‌های تغذیه‌ای و آلودگی‌های اشعه ایی با سندرم خستگی مزمن روبرو هستند که حداقل ۵۰ درصد از آن‌ها را درگیر کرده است. نسل جدید دیگر انرژی ندارد. به گفته دکتر علی تارات سندرم خستگی مزمن برای همیشه با اکسیژن درمانی با ورزش و در ۱۸ جلسه این برای همیشه از بین می‌رود. البته اکسیژن درمانی در روند بهبود بیماریهای زیادی نقش مهمی ایفا می‌کند. این روش نزدیک یک قرن است بوسیله دکتر مانفرد آردن از سال ۱۹۳۲ در آلمان برای ورزشکاران حرفه‌ای و به عنوان یک وسیله کمک درمان برای صدمات ورزشی و عروقی و حتی در بیماران ریوی_مغزی و قلبی مورد آزمایش قرار گرفته و اثرات آن بر ورزشکاران حرفه‌ای به گونه‌ای است که مانند دوپینگ کردن با دارو است ، دکتر واربرگ Dr.Warberg  جایزه نوبل ۱۹۳۱ را برای اثبات این نظریه (اغلب سرطان‌ها در محیط هایی که کمبود اکسیژن مزمن (Chronic Oxygen Starving) دارند، رشد می‌کنند) گرفت. او ثابت کرد که افرادی که در ارتفاعات هستند و از هوای سالم و تحرک ریوی کافی برخوردارند کمتر از جمعیت شهرنشین دچار سرطان می‌شوند و امروزه انواع روش‌های اکسیژن درمانی در سرطان‌های مختلف جهت درمان یا کاهش عوارض درمان در سراسر جهان استفاده می‌شود .

+ از اکسیژن درمانی هنگام ورزش برای این بیماری‌ها می‌توان استفاده کرد :

– اختلالات عروقی قلبی
-آنفولانزا
-نارسایی عروقی مغزی
-درمان عوارض شیمی درمانی
– اختلالات روانی، استرس، دوقطبی و آلزایمر
-مولتیل اسکلروز MS
-سرطان‌ها و کاهش عوارض داروهای آنتی بیوتیک
-بیماری‌های شبکه‌ای چشم CRA و اختلالات عدسی Cataract (آب مروارید) و کاهش عوارض بیماری قند بر چشم‌ها، کلیه‌ها و عروق اندام تحتانی
-جلوگیری از پیشرفت ضایعات ریوی که در اثر سیگار کشیدن حادث می‌شوند
– درمان اختلالات متابولیک، درمان چربی خون و کنترل قند بیماران دیابتی


+ درمان رایگان شیمیایی‌های حلبچه در اکسی مد :

خاستگاه علم اکسیژن درمانی آلمان است. بیش از ۱۲۰ سال است که آلمانی‌ها از این علم استفاده می‌کنند . آلمانی‌ها ۷۰ سال پیش مجروح های جنگ جهانی دوم را با ازون درمان می‌کردند. دکتر تارات می‌گوید: (  مجروحان جنگ زمان جنگ و بعد از بمباران شیمیایی را که به آلمان فرستادند با همین روش ازون درمانی کردند . ما هم با افتخار اعلام کردیم مجروحان شیمیایی حلبچه را رایگان درمان می‌کنیم. من می‌دانم چه دردی می‌کشند، چون خودم هم آنجا بودم و از نزدیک با درد و رنج آن‌ها آشنا هستم. موارد شیمیایی را با اکسیژن درمانی پر فشار می‌توان درمان کرد. مردم ما هنوز اکسیژن درمانی و اثرات جالب آن در درمان بیماری‌ها را نمی‌شناسند و تا از  اکسیژن درمانی حرف می زنیم فکر می‌کنند یک ماسک است که به یک کپسول وصل است و قرار است خیلی از بیماری‌ها را درمان کند.

در صورتی که این روش اکسیژن درمانی با فشار بالا است و با جریان بالا و به صورت چند مرحله‌ای انجام می‌شود. البته در یکی دو سال اخیر هم پزشکان و هم مردم توجه خوبی به این علم نشان داده اند. درست مانند روزهای اولی است که ام آر آی به ایران آمد. هنوز مردم نمی‌دانند درست قرار است چه اتفاقی بیفتد ممکن است کمی طول بکشد، اما قطعا این روش با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو می‌شود)

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید