خانه علمی دانستنیها علم مهندسی جراحی بینی

علم مهندسی جراحی بینی

0
9
عمل بینی

علم مهندسی جراحی بینی

به یاد دارم آن روز‌ها که در جست و جوی جراح برای عمل بینی‌ام بودم، خبری از مهندسی جراحی بینی نبود. نمی‌دانستم به چه کسی می توان اعتماد کرد و بینی‌ام را به دست چه کسی بسپارم! به هر جراحی که مراجعه می‌کردم می‌گفت:

عکس نمونه بینی که دوست داری را برایم بیاور یا اگر ادعای حرفه‌ای بودن در این زمینه را داشت از من می‌خواست کار را به خودش واگذار کنم و مدلی که به بینی‌ام میاید را در حین عمل، طراحی کند. چاره‌ای نداشتم جز انتخاب یکی از این دو روش. می‌ترسیدم جراح خودش طراحی مدل بینی من را انتخاب کند! بنابراین مدل بینی یکی از دوستانم را پسندیدم و نزد دکتر او رفتم. بعد از مشاوره برای جراحی، تاریخ روز عمل تعیین شد.

بالاخره روز موعود رسید و من وارد اتاق عمل شدم. دکتر کنارم آمد و از من پرسید بینی‌ات را چه مدلی عمل کنم؟ من همان‌جا خشکم زد؛ گفتم من که توضیحات را قبلاً داده‌ام. جراح با خونسردی گفت: می‌دانم، ولی در زمان عمل باید ببینم می توانم چه کاری انجام دهم. درنهایت با کلی دلهره عمل را انجام دادم، ولی بعد از عمل طبیعاتاً از نتیجه رضایت کامل را نداشتم. دکتر می‌گفت:

بعد از سپری کردن دوران بهبودی (یک‌سال و نیم) می‌توان نظر قطعی را داد. من هم منتظر ماندم، ولی آن چیزی نشد که فکرش را می‌کردم. نمی‌دانم اشکال از من بود یا از جراح؟

استفاده از قاب های کنترلی در جراحی بینی

وقتی از دوستان و آشنایانم پرس و جو میکردم که آیا آن‌ها هم شرایطشان مثل من بوده با نه و نتیجه جراحی‌شان آن نشد که می‌خواستند، همگی پاسخ مثبت میدادند ولی چاره‌ای نداریم باید تحمل‌کنیم همان موقع با خودم فکر کردم کاش می‌شد عمل زیبایی به نحوی انجام شود که بعد از کلی دردسر جراحی حداقل به آن چیزی که دوست داریم برسیم. حالا نه دقیقاً همان، ولی با اختلاف ناچیزی روبه‌رو شویم. نه اینکه تا آخر عمر مجبور باشیم با بینی که دوستش نداریم سر کنیم.

علم مهندسی چگونه به جراحی کمک می کند؟

از آن روز سال‌ها گذشته است و من امروز آرزویم را دست‌یافتنی می‌بینم. چه باور بکنید و چه نکنید، تکنولوژی که منتظرش بودم از راه رسید.

طراح طب با اختراع جهانی قالب‌های کنترلی و ساخت دستگاه اسکن سه بعدی چهره و طراحی سه بعدی چهره از صورتتان شما را به خواسته‌هایتان درزمینه زیبایی می‌رساند.

مهندسی جراحی بینی

مهندس سروش، ولی نیا مدیرعامل و سرپرست تیم طراح طب، مخترع قالب‌های کنترلی جراحی‌های زیبایی و سازنده دستگاه اسکن سه‌بعدی صورت است. برای بار اول در جهان این قالب‌ها اختراع و ابداع شده اند و خوشبختانه به نام سرزمین محبوبمان ایران به ثبت جهانی رسیده است. باید گفت که قالب‌های کنترلی و دستگاه اسکن سه‌بعدی، از سراسر جهان مشتریان بسیاری دارد که برای بالاترین نتیجه رضایت مندی از عمل یا خدمات زیبایی به ایران مراجعه می‌کنند تا از این تکنولوژی روز دنیا بهره‌مند شوند.

چرا اسکن سه‌بعدی؟

خوشبختانه طراح طب به کمک اسکن سه بعدی چهره و قالب‌های کنترلی و تیم حرفه‌ای طراحی می‌تواند این چنین مشکل بزرگی را به سادگی حل کند. به این صورت که در زمان طراحی سه‌بعدی تمام زوایای صورت قابل دیدن است و گاهی پیش می‌آید که پس از انجام طراحی، بیمار از عمل بینی منصرف می‌شود. متقاضی متوجه می‌شود همه اشکال در بینی اش نیست و با تزریق ژل گونه، چانه و یا زاویه دار کردن فک به زیبایی مورد نظرش دست پیدا می‌کند. در این جا است که به اهمیت طراحی ۳ بعدی قبل از هر عمل زیبایی پی می بریم.

طراحی سه بعدی بینی

مقصر کیست؟ بیمار یا جراح؟

البته نمی‌توان مقصر نارضایتی بیماران بعد از جراحی را جراح یا خود بیمار دانست. چون که فرد متقاضی با یک ذهنیت و جراح با ذهنیت دیگری به موضوع نگاه می‌کند.

تصور بیمار این است که جراح به طور کامل متوجه ذهنیت او نسبت به طرح بینی مورد نظرش شده و از طرفی جراح فکر می‌کند بیمار می‌داند که عمل بینی یک خطر بالایی دارد و امکان آن هست که بینی شخص مانند آنچه که دوست دارد نشود. پس برای حل این مسائل و پیوند بین بیمار و جراح و درک صحیح از عمل زیبایی بهتر است با تکنولوژی پیش رویم تا با خطر کمتری در عمل مواجه شویم.

جراحی بینی سنتی یا مهندسی جراحی به سبک مدرن؟

جراحی بینی با قالب های کنترلی

همان‌طور که قبل تر توضیح داده شد خطر جراحی سنتی عمل زیبایی بینی بالا می‌باشد و به‌طور کل می‌توان گفت: میزان ریسک عمل، به روحیات جراح در روز عمل و اتفاقات آن روز، نظر مشاور جراح در حین عمل و تصمیم‌گیری نهایی جراح وابسته است.همین موجب می‌شد بیماران رضایت نداشته باشند و با فکر این که جراحی بینی شانسی است و امکان پیش بینی آن نیست به عمل تن دهند.

عمل بینی

خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی این مشکل بزرگ رفع شده است. با استفاده از طراحی و اسکن سه‌بعدی شما می‌توانید از چهره قبل و بعد از عمل خود، تصویر واقعی و دقیق داشته باشید که همین امر باعث می‌شود، شما با آرامش مطلوبی وارد اتاق عمل شوید.

کاربرد نسبت طلایی در جراحی زیبایی

قطعاً متقاضیان جراحی زیبایی به هرگونه عمل زیبایی تن می‌دهند تا زیباتر شوند. نه این که فقط از تکنیکی به نام جراحی زیبایی بر روی یک قسمت از صورت خود استفاده کنند تا بخواهند به همه بگویند که من فلان کار را بر روی صورتم انجام داده‌ام.

متأسفانه بیشتر پزشکان و جراحان به این موضوع توجه نمی‌کنند و به همین دلیل معمولاً نتیجه کار مطلوب و قابل قبول بیمار نیست. مهندسین در طراحی برای رسیدن به نتیجه مطلوب در طراحی یک فضا، از نسبت طلایی استفاده می‌کنند که در مرکز طراح طب هم از همین نسبت طلایی استفاده می‌شود.

انتظارات بعد از عمل

این نسبت به شما می‌گوید چه اجزایی از صورت و به چه اندازه باید تغییر داده بشوند. به این صورت که بر روی صورت خطوط فرضی ترسیم می‌شوند و بر طبق آن تغییرات اعمال می‌شوند.

با استفاده از تکنیک طراحی سه‌بعدی تغییراتی که در اجزا صورت مانند بینی ایجاد می‌کنید، نباید به‌تنهایی زیبا باشد. بلکه باید بر روی تمام صورت شما تأثیر بگذارد و شما را زیباتر کند.

روند مشاوره متقاضی در مرکز طراح طب

شما با اولین تماس با مرکز طراح طب می‌توانید زمان برای انجام اسکن و طراحی سه بعدی را همراه با مشاوره پزشک دریافت کنید. در این مرکز فرصت مشاوره با یک روانشناس برجسته نیز در اختیار شما بصورت رایگان قرار داده می‌شود تا میزان آمادگی روحی شما برای جراحی سنجیده شود. پس از آن شما به سالن مشاوره رفته و در آنجا خواسته‌های معقول و منطقی خود و علت جراحی را با پزشک جراح در میان می‌گذارید.

مشاور با دکتر قبل از عمل

در صورتی که از عمل ترس داشته باشید و یا به دلیل غیرموجهی قصد عمل زیبایی داشته باشید با شما مشاوره می‌شود و می‌توانید با آرامش خاطر تصمیم نهایی را بگیرید. پس از مشاوره چهره مناسب با خواسته شما طراحی می‌شود و کلیه این طراحی‌ها از راه صفحات مجازی به صورت ویدئو و عکس برای شما ارسال می‌گردد و همچنین شما می‌توانید در صورت تمایل با جراحان دیگر مجموعه در روزهای دیگر مشاوره و طراحی شوید و هر جراح چهره ایده آل شما را بر اساس توانایی‌های خودش طراحی می‌نماید بنابراین شما می‌توانید طراحی منحصر به فرد چهره ایده آل خود را با هر جراح بررسی نموده تا با دید آگاهانه جراح خود را انتخاب نمایید.

زمانی که به طرح دلخواهتان رسیدید، طرح نهایی برای جراحی، تأیید می‌شود. سپس نوبت قالب‌سازی و ساخت مدل بینی جدید است. این قالب‌ها بر اساس آنالیزهای دقیق صورت گرفته از طرح نهایی مصوب به صورت سه بعدی ساخته می‌شوند. به همراه این قالب‌ها مجسمه بینی طراحی شده نیز بصورت سه بعدی ساخته می‌شود و در نهایت قالب‌ها و مجسمه بصورت یک پکیج تحویل اتاق عمل می‌شوند که در آنجا کاملاً استریل شده و در اختیار پزشک جراح برای استفاده حین جراحی قرار می‌گیرند.

کاهش بسیر زیاد خطای جراحی با استفاده از قالب‌های کنترلی

جراحی با قالب های کنترلی

با این شیوه جراحی (اسکن و طراحی سه بعدی، استفاده از قالب‌های کنترلی حین جراحی) احتمال ریسک و خطا کاهش می‌یابد و نتیجه جراحی بین ۸۰ % تا ۱۰۰ % مطابق طراحی و بینی ایده آل مورد نظر از پیش تعیین شده متقاضی می‌باشد.

تصاویر قبل و بعد از عمل آنالیز‌های دقیق مهندسی از فرم بینی ایده آل بر روی تابلو در اتاق عمل نصب می‌شوند. مجسمه بینی ایده ال نیز به همراه قالب‌های کنترلی در اتاق عمل نیز آماده می‌باشند. یک مهندس در اتاق عمل به کمک جراح می‌آید تا از به‌کارگیری قالب‌های کنترلی در حین جراحی مطمئن شود. جراح نیز با استفاده از تمامی اطلاعات و آنالیزهای موجود در اتاق عمل در هر لحظه از جراحی از قالب‌های کنترلی استفاده و از نتیجه کار خود مطمئن می شود تا به قولی که به متقاضی در مرکز مشاوره طراح طب داده است پایبند و عمل کرده باشد. بعید است با وجود چنین روش و تکنولوژی بازهم به شیوه سنتی تن به عمل زیبایی با ریسک بالا بدهید!

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید