خانه علمی دانستنیها نکته های برای موفقیت در کسب و کار کوچک در بازار های...

نکته های برای موفقیت در کسب و کار کوچک در بازار های تازه !

0
30
Success and failure

 

آیا در ارتباط با نحوه موفقیت در کسب و کار کوچک خود فکر می‌کنید ؟ این کار بسیار بزرگتر تر از چیزی است که انتظار دارید. در این مقاله با ۳ روش اصولی توسعه آشنا خواهیم شد.

مدیران کسب‌ و کار‌های کوچک ، با جلوگیری از شکست خوردن تنها رضایت نسبی کسب می‌کنند . آن‌ها معمولا پس از راه افتادن کسب‌ و‌ کارشان شروع به فکر کردن در رابطه با رشد و پیشرفت می‌کنند. بسیاری از آن‌ها به سرعت می‌فهمند که پیشرفت کردن خیلی سخت‌ تر از چیزی است که انتظار دارند . مدیران کسب‌ و‌ کار‌ های نسبتا کوچک باید در ارتباط با معنی پیشرفت و آنکه که کسب‌و‌کارشان چگونه به نظر برسد، تفکر کنند.

مقاله‌های پر محتوا :

جان سوانسیگر ، مدیر عامل شرکت مانتا می‌گوید : شرکت من به صاحبان کار  کمک می‌کند تا کسب‌ و‌ کارشان را توسعه بدهند و یکی از مهم‌ترین راه‌های ساده‌ی رشدی که متوجه آن شده‌ ایم، توسعه و گسترش به بازار‌ های گوناگون است . این عمل به شما این شانس را خواهد داد که مشتریان جدیدی به دست بیاورید و درآمد نسبتا خوبی کسب کنید ، همچنین به آن‌ها استخدام کارمندان با استعداد جدید و تأمین‌ نیاز‌ها و کمبود‌ های جامعه با محصولات و خدمات جدید را توصیه می‌کنیم .

در هر صورت نباید یک کسب‌ و‌ کار نو را بدون آماده کردن طرحی از قبل شروع کنید . سه عامل مهم قبل از شروع کردن به کسب‌و‌کار شامل : توجه کردن به منابع و دارایی‌ های داخلی ، هدایت کامل تحقیقات خارجی و شناسایی نیاز‌های اجتماعی محلی است .

در حالی‌ که توجه دقیق و ریزبینانه به این اصل ها اهمیت دارد ، هر سه عامل مراحل مقدماتی هستند که قبل از برداشتن قدم اصلی و ایجاد کسب‌ و‌ کار باید به آن‌ها توجه داشت . حال که سختی‌ ها را پشت سر نهاده اید و پایه و اساس کار را به وجود آورده اید، زمان این فرا رسیده که به برنامه‌های توسعه عمل ببخشید.

همانطور که ذکر شد ، در اینجا سه نکته برای صاحبان مشاغلی است که در جستجوی توسعه و تبدیل رویا‌هایشان به واقعیت میباشند .

۱- برنامه‌ای جامع برای توسعه و پرورش دادن در نظر داشته باشید :

حتما شما این جمله‌ حایز اهمیت را شنیده‌ اید: (( آماده نبودن مساوی است با آماده‌ی پذیرش شکست خوردن)). در ارتباط با موضوع توسعه ، این جمله کامل صدق می‌کند . زمانی که برای موفقیت در کسب و کار کوچک خود را آماده میکنید ، داشتن یک برنامه‌ رشد یه همراه جزئیات مهم و ضروری است و توسط آن می‌توانید حتی قبل از تحقق یافتن یک مشکل آن را پیش‌بینی و رفع کنید.

یک برنامه‌ی رسمی ، شامل یک خلاصه‌ی اجرایی است که موضوع کسب‌و‌کار را به‌طور کلی بیان می‌کند . هم‌چنین رویداد‌های مهم و بزرگ و برنامه‌های اجرایی را شامل می‌شود . در این بخش باید یک دید کلی از اهداف اساسی شرکتتان و پیش‌زمینه‌ای از اطلاعاتی در رابطه با منابع و امکانات اضافه که برای توسعه به آن‌ها نیاز دارید، مانند دفتر اداری بزرگ‌تر یا تجهیزات جدید، فراهم کنید .

برای برنامه‌ریزی، با کمک آمار ، بازار هدف خودتان را مانند سن، جنسیت و جایگاه اجتماعی و اقتصادی تعریف کنید. بررسی کنید که چگونه پیشرفت بر برنامه‌ی بازاریابی فعلی‌تان تأثیر خواهد گذاشت؛ برای مثال شامل توسعه‌  استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بالا بردن آگاهی و استفاده از تبلیغات در موتورهای جستجو برای هدف قرار دادن مخاطبان و مکان‌های خاص را مد نظر قرار دهید. به یاد داشته باشید که جزئیات دقیق مانند هزینه‌ها برای گسترش کسب و کار و مشخص کردن وظایف روزانه را که ممکن است با بزرگ‌تر شدن تجارت شما تغییر کنند نیز مد نظر قرار دهید.

۲- برای استخدام کارمند تازه حتما دقیق و سختگیر باشید :

همکاری کردن با استعداد‌های نو در هنگام رشد و پیشرفت اجتناب‌ ناپذیر است . ساده است ، هر چه بیشتر پیشرفت کنید به کارمندان بیشتری نیاز دارید تا بتوانید به کارتان ادامه دهید . تفاوت اساسی بین موفقیت در کسب و کار کوچک و آن‌ها که قدرت ادامه دادن را ندارند در کار آفرینی است که هر کسی را استخدام نخواهند کرد، بلکه بسیار هوشمند و سختگیر عضو جدید گروه را انتخاب می‌کند .

بعد از مرور نیاز‌های خود اقدام به استخدام نیروی جدید بکنید . مصمم شوید که شرکتتان یک بخش یا کارمند جدید با مهارت در حوزه‌ای خاص برای بر طرف کردن نیاز‌های جدید نیاز دارد. برای کسب موفقیت، در طی مراحل استخدام به کسانی اولویت بدهید که مهارت‌های خاصی مد نظر شما را داشته باشند.

همکاری, Cooperation

همراه داشتن برنامه‌ برای پیشرفت و توسعه بسیار عالی است  اما اجرا کردن حقیقی تصوراتتان نیازمند این هست که سکان هدایت تجارتتان را به دست افراد شایسته بدهید . هوشمندانه استخدام کردن و گرفتن تصمیم‌های سودبخش و مدبرانه در رابطه با منابع انسانی بهترین و سریع‌ترین راه برای موفقیت است.

۳- از مشتری‌هایی که در حال حاضر دارید پیشنهاد بگیرید :

زمانی که به یک بازار جدید وارد می‌شوید ، مشتری‌های حاضرتان می‌توانند به‌عنوان یکی از بهترین منبع های شما به حساب بیایند . آن‌ها محصولات یا خدمات و توانایی فعلی شما را می‌شناسند و به احتمال زیاد در حال حاضر ارتباط مستحکم و مثبتی با شما دارند. بنابراین از سؤال پرسیدن و نظرسنجی از آن‌ها در رابطه با برنامه‌ی توسعه و پیشرفتتان، نترسید. احتمال دارد آن‌ها بتوانند به شما توصیه‌های سازنده‌ای بکنند که در پیشرفت و رشد شما قطعا تأثیرگذار خواهد بود.

pen, خودکار

یکی از راه‌های کمک گرفتن از مشتری‌های حاضرتان این است که به آن‌ها پیشنهاد بدهید فرصت آزمایش محصولات یا خدمات جدیدتان را قبل از گسترش رسمی در اختیارشان قرار می‌دهید . آن‌ها به عنوان مشتریان وفادار ، بهترین سرمایه‌  شما برای نظر گرفتن هستند و برای شما بینشی ایجاد می‌کنند تا متوجه شوید مشتریان بالقوه و جدیدتان در بازار جدید چه چیز‌هایی را در رابطه با محصولات و خدمات دوست خواهند داشت. به علاوه فراهم کردن شرایطی برای مشتری‌های فعلی که به ایده‌های جدیدتان قبل از عرضه دسترسی داشته باشند، ارتباطتان با آن‌ها را قوی‌تر خواهد کرد و همچنین به شما برای سنجش ایده‌تان قبل از ورود به بازار جدید با مؤلفه‌های نامعلوم بسیار ، نقطه‌ی شروع می‌دهد .

این سه راه سودمند به شما در موفقیت در کسب و کار کوچک خواهد کرد. تحقیقات گسترده، موفقیت در کسب و کار کوچک را هدایت می‌کند تا قبل از شروع برنامه‌ی توسعه، برای برداشتن قدم بعدی رشد کسب‌و‌کارتان و ایجاد جهش و پیشرفت و توسعه‌ی بازار آماده بشوید.

امیدواریم این مقاله به خوبی برای کسب و کار شما سود آور باشد .

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید