خانه علمی حیوانات و گیاهان زیبا ترین های گل رز در جهان

زیبا ترین های گل رز در جهان

0
176
رز بلک باکارا, Black Baccara

زیبا ترین های گل رز در جهان

هیچ گلی  در طول تاریخ به اندازه رز مورد توجه قرار نگرفته است. آن‌ها برای همه مردم جهان نماد عشق، قدردانی، سپاسگزاری، معنویت، دوستی، شادی و سلامتی هستند.

رزها با برانگیختن حال و هوا و احساسات ما می‌توانند تغییرات مثبتی در زندگی ما ایجاد کنند.

گل رز چند رنگ (Joseph’s Coat)

اگر برای باغتان به دنبال یک گل رز زیبای بالا رونده هستید  می‌تواند بهترین انتخاب برای شما گل رز چندرنگ باشد. در واقع هیچ رز بالا رونده دیگری به رنگارنگی این گل نیست. این گیاه گل‌های متوسطی با سایه‌های قرمز-نارنجی و رنگ طلایی دارد. این گل روی نرده‌ها بالا می‌رود و یک سایبان در باغتان ایجاد می‌کند.

گل رز چند رنگ, Joseph’s Coat
این گل رز بیمار نمی‌شود و ارتفاع آن به ۲.۵ تا ۳ متر می‌رسد. باید این رز را در جای آفتابگیر بکارید و به آبیاری آن توجه کنید. این گیاه همیشه گل دارد و گل‌های رنگارنگ آن بار‌ها در بهار تا تابستان می رویند. هم چنین رایحه ملایم مانند میوه ای دارند.

رز میکلانژ

رز میکلانژ گل‌های بزرگ زرد رنگ کره‌ای و ظاهر فوق العاده زیبای قدیمی دارد. قطر گل های آن در شرایط عادی ۱۲ سانتی متر است. هم چنین هر گل ۴۰-۵۰ گلبرگ دارد. به خاطر داشتن  رایحه قوی لیمویی رز میکلانژ مشهور است. این گل انتخاب خوب و مناسبی برای دسته گل است.

 رز میکلانژ

محلی که برای کاشت رز میکلانژ انتخاب می کنید باید آفتابگیری متوسط داشته باشد. این گیاه به ۱.۲ متر می‌رسد و به آبیاری متوسط نیاز دارد. گل‌های زرد و زیبای آن در اواسط بهار تا پاییز ظاهر می‌شوند.

رز وینچستر کاتدرال

این رز شبیه رز انگلیسی است که گل‌های سفید رنگ و فنجانی آن بسیار جذاب است. این رز‌های متوسط حدود ۶ سانتیمتر قطر و ۸۰ – ۸۵ گلبرگ دارند. علاوه بر زیبایی، وینچستر کاتدرال بوی بسیار فوق العاده‌ای هم دارد و رایحه خوشایندی شبیه به شکوفه‌های بادام و عسل تولید می‌کند.

رز وینچستر کاتدرال
این گیاه نسبت به بیماری مقاوم است و در یک دوره طولانی رشد می‌کند و گل می‌دهد. دانه‌ها باید در قسمت از باغ که نسبتا آفتابگیر است کاشته شوند. رز وینچستر کاتدرال ۱.۲ متر رشد می‌کند و در تابستان اولین گل ظاهر می‌شود و بارها تا پاییز گل می دهد.

رز سرخ بهشتی (Red Eden)

این گیاه بالارونده شگفت انگیز، گل‌های قرمز رنگ قدیمی و بزرگی دارد. قطر هر یک از گل‌های آن حدود ۱۲.۵ سانتیمتر است و تا ۱۱۰ گلبرگ دارد.  یکی از بهترین بو‌ها را در میان همه رزهای جهان  رز سرخ بهشت دارد.

 رز سرخ بهشتی,Red Eden

این رز بالا رونده زیبا برای نرده‌ها مناسب و مراقبت از آن بسیار ساده است. این گیاه به آفتاب کامل و آبیاری متوسط نیاز دارد. هم چنین باید گیاه را هرس کنید. این رز گلدهی خود را از بهار شروع می‌شود و تا پایان تابستان ادامه دارد.

گل آلبرشت دورر (Albrecht Durer)

این رز جذاب گل‌های بزرگ نارنجی-هلویی دارد. نسبت به آب و هوا  شدت رنگ نارنجی این رز تغییر می‌کند و در فصل زمستان کاملا صورتی رنگ می‌شود. رایحه این رز هم به اندازه زیبایی آن مشهور است و بوی میوه‌ای شدید و خوشایندی تولید می‌کند.‌

 گل آلبرشت دورر, Albrecht Durer

این رز را در فضای کوچک هم می‌توانید بکارید و تا ۹۰ سانتیمتر رشد می‌کند. در پرورش رز آلبرشت هرس کردن و آبیاری متوسط دورر بسیار مهم است.

رز ویکتور هوگو

رز ویکتور هوگو جزء زیباترین رزهای قرمز جهان است و گل‌های قرمز تیره بزرگی با ۲۵ – ۳۰ گلبرگ تولید می‌کند.  یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده این رز بوی قوی آن است؛ برای دسته گل و گلدان رز ویکتور هوگو انتخاب خوبی است. رز ویکتور هوگو به آفتاب کامل نیاز دارد و تا یک متر رشد می‌کند. یکی از الزامات این گیاه در زمستان و بهار هرس کردن است. گلدهی این گیاه در بهار شروع می‌شود و تا پاییز بار‌ها تکرار می‌شود.

رز ویکتور هوگو

رز راپسودی در آبی (Rhapsody In Blue)

راپسودی یک گل رنگارنگ زیبا با سایه‌های بنفش و ارغوانی و آبی است. این گل‌های زیبا در ابتدا کاملا به رنگ آبی هستند و سپس به تدریج سایه‌های آبی خاکستری می‌گیرند.

 رز راپسودی در آبی, Rhapsody In Blue

آن‌ها به عنوان شاخه گل بسیار مناسب هستند. برای کاشت این گل رز باید جایی را انتخاب کنید که دما و آفتاب گیری متوسط داشته باشد. این گیاه تا ۱.۲ متر رشد می‌کند. در تمام فصل تابستان این گل‌های رنگی ظاهر خواهند شد.

رز مدال طلا (Gold Medal)

رز مدال طلا همان طور که از نامش پیداست گل‌های بزرگ و طلایی درخشان دارد که هر کدامشان ۳۰ – ۴۰ گلبرگ دارد. در دمای متوسط رنگ طلایی این گل  بیشتر می‌شود.

رز مدال طلا, Gold Medal

رایحه میوه‌ای شدید این گل آن را یکی از بهترین رز‌ها می‌کند. رز مدال طلا یک بوته راست و تقریبا بدون خار است این گیاه به آفتاب کامل نیاز دارد و باید در بهار و زمستان هرس شود. ارتفاع آن به ۹۰ سانتیمتر می‌رسد. گل‌های این گیاه از بهار تا تابستان شکوفا می‌شوند.

رز بلک باکارا (Black Baccara)

در نگاه اول بلک باکارا شبیه یک گل رز سیاه بزرگ است. اما درواقع رز سیاه نیست و بخاطر بافت مخملی منحصر بفرد گلبرگ‌های آن به رنگ سیاه شباهت زیادی دارد.  در میان دوستداران رز رنگ تیره بلک باکارا مشهور است. هر یک از گل‌های این رز ۱۰ سانتیمتر قطر و ۴۵ گلبرگ دارند. رز بلک باکارا به آفتاب زیاد و خاک خشک نیاز دارد. از بهار تا پاییز گل‌های مخملی درخشان این گیاه شکوفا می‌شوند.

رز بلک باکارا, Black Baccara

رز دابل دیلایت (Double Delight)

یکی از شگفت انگیزترین رزهای جهان گل دابل دیلایت است که زیبایی و رایحه خوب آن مشهور است. این گیاه فوق العاده گل‌های بزرگ کرم رنگ با لبه‌های قرمز و ۳۰ – ۳۵ گلبرگ دارد. همچنین رز دابل دیلایت بوی تند شدیدی تولید می‌کند. برای پرورش یک رز دابل دیلایت خوش رنگ و زیبا به آفتاب زیادی نیاز دارید. این گیاه تا ۱.۵ متر رشد می‌کند.

 رز دابل دیلایت, Double Delight

برای این رز در بهار یکی دیگر از کارهای مهم هرس کردن است که باید  انجام دهید. گل‌های بزرگ رنگارنگ و جالب توجه این رز در بهار تا پاییز ظاهر می‌شوند.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید