خانه گردشگری مکان های تفریحی جهان تعطیلات کریسمس به این مناطق سفر کنیم

تعطیلات کریسمس به این مناطق سفر کنیم

0
27
کریسمس

تعطیلات کریسمس به این مناطق سفر کنیم :

برخی از شهرها در کشورهای مختلف جهان بخاطر داشتن جاذبه های گردشگری اختصاصی و ویژه، مردم را از سراسر نقاط جهان به سوی خود جذب می کنند.  جشن کریسمس یکی از جاذبه های توریستی فصلی است که در برخی نقاط جهان بسیار باشکوه تر و زیباتر از دیگر شهرها برگزار می شود. به عنوان مثال نیویورک با تزئینات و چراغانی های زیبا در سطح شهر و گذاشتن یک درخت کریسمس بسیار بزرگ در زمین پاتیناژ، مردم علاقه‌مند را به سوی خود می کشاند. و شهری کوچک در نزدیکی لندن با بازارچه سنتی و فروش صنایع دستی زیبا سعی دارد تا از مسافران  پذیرایی از کند.

نیویورک (New York) – پایتخت جهان

نیویورک

یکی از قطب‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جهان نیویورک است و به دلیل اهمیت بالایی که دارد آن را پایتخت جهان نامیده‌اند. نیویورک سیتی که پرجمعیت‌ترین شهر ایالت نیویورک و ایالات متحده آمریکا است یکی از بهترین مقاصد جهان برای جشن کریسمس محسوب می شود.

هرساله زمین پاتیناژ مرکز راکفِلِر که حدود ۸۰ سال قدمت دارد از سال ۱۹۳۱ میلادی تاکنون با درخت بسیار زیبای همیشه سبز تزئین شده و مردم را گرد خود جمع می کند.

پایتخت کشور اروپایی مالت – مرکز شهر والِتا (Valletta) 

 مرکز شهر والِتا

در شهر والِتا کمتر از ده نفر سکونت دارند د و در تاریخ ۲۸ مارس ۱۵۶۶  به وسیله ژان پاریسو دلا والت، سرکردهٔ فرقهٔ سنت جان بنا شده است. به خوبی می توانید روح کریسمس را در والتا حس کنید. به خاطر داشتن  آثار باستانی متعدد و گوناگونی که از قرن شانزدهم میلادی در این شهر بر جا مانده اند از طرف یونسکو به عنوان میراث جهانی برگزیده شده است.

به همین دلیل  با سفر به این منطقه، می توانید علاوه بر لذت بردن از چراغانی های زیبا در سطح شهر از جاذبه های گردشگری متعدد آن هم بازدید کنید.

فنلاند – لاپ‌لَند (Lapland)

  فنلاند

لاپ‌لَند نواحی شمالی نروژ، سوئد و فنلاند را شامل شده و تا شبه‌جزیره کولا در روسیه امتداد می‌یابد. این منطقه به خاطر اقوام شمال اسکاندیناوی که به «لاپ» معروفند و به طور پراکنده برای چند هزار سال در آن ساکن هستند، لاپلند نامیده شده است. برای اهالی کشور فنلاند، منطقه ای که در مدار قطبی شمال واقع شده و مرز فرهنگی در اروپای شمالی محسوب می شود  مرکز اصلی جشن کریسمس لاپ‌لَند است. کودکان در این منطقه با کمک ماما نوئل به پخت کوکی های نان زنجبیلی می پردازند و طبق سنت لیست آرزوهای خود را می نویسند.

شهری در جنوب غربی انگلستان- باث (Bath)

شهر باث

از زمان الیزابتی تا جورجیایی، باث بیشتر مخصوص ثروتمندان بود و به همین دلیل مجموعه بی نظیری از معماری جورجیایی را در خود جای داده‌است.

به همین جهت نامش در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است. با سفر به باث می توانید  چشمه‌های آب گرم طبیعی آن را هم مورد استفاده قرار دهید. باث که در حدود ۱۵۰ کیلومتری غرب لندن واقع شده‌است هر ساله بیش از ۱۷۰ دکه چوبی در میدان اصلی شهر برپا می کند. در این دکه ها صنایع دستی هنری بریتانیا به سبک کاملا جورجیایی فروخته می شود و بازدید از آن ها خالی از لطف نیست.

 بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا- بارسلون (Barcelona)

شهر بارسلون

پس از مادرید بارسلون، پرجمعیت‌ترین شهر اسپانیا و مه مترین بندر این کشور است و بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه محسوب می شود. بارسلون به دلیل اهمیت در امور مالی، تجارت، رسانه، هنر،سرگرمی، بازرگانی بین‌المللی، گردش و آموزشی یک شهر جهانی است. سه نمایش پادشاهی در خیابان های بارسلونا در زیباترین شکل ممکن باعث جذب گردشگران به این شهر زیبایی اروپایی در روز کریسمس می شوند. آتش بازی و چراغانی های زیبا در سطح شهر این جشن را پرشکوه تر کرده اند.

نورمبرگ (Nuremberg) – آلمان

نورمبرگ آلمان

یکی از شهرهای صنعتی و علمی آلمان نورمبرگ است که در  ایالت بایرن واقع شده است. مسلمان های زیادی در این شهر ساکن هستند. مشهورترین بازار سنتی اروپا بازار کریسمس نورنبرگ  است که هر ساله از اول دسامبر تا روز کریسمس پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است و در آن انواع صنایع دستی سنتی و کالاهای مربوط به تعطیلات فروخته می شود. هیچ تاج گل پلاستیکی ای در این بازار وجود ندارد.

هونولولو (Honolulu) – هاوایی

هاوایی

مرکز و بزرگترین بندر ایالت هاوایی در ایالات متحده آمریکا هونولولو است. یک رسم سنتی کریسمس در هاوایی «مله کالیکیماکا» است. از آن جا که ایالت الوها از نعمت برف محروم است بیشتر تاکید این جشن روی صلح و سلامتی است.

کبک (Quebec) – کانادا

کبک کانادا

کبک مرکز ایالت کبک کانادا و بزرگ‌ترین شهر شرق کبک و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای کانادا است. کبک قدیمی به یک روستای کریسمسی زیبا همچون داستان های چارلز دیکنز تبدیل می شود.

بزرگ‌ترین شهر کوچک دنیا – ریکیاویک (Reykjavik)

ریکیاویک

بزرگ‌ترین شهر و پایتخت کشور ایسلند ریکیاویک است که مردم محلی به آن لقب بزرگ‌ترین شهر کوچک دنیا را داده اند. کلبه های چوبی کوچک و زیبا در کنار یکدیگر، بازار کریسمس یول تاون در شهر ریکیاویک را تشکیل می دهند که وجهه زیبا و جذابی به شهر می بخشد. از این کلبه ها می توان برای شب عید هدایا، وسایل تزئینی و اسنک های مخصوص خریداری کرد.

 مکزیک – سن میگل د آلنده (San Miguel de Allende)

سن میگل د آلنده

یکی از شهرهای مکزیک سن میگل د آلنده است که در کریسمس مملو از رنگ و موسیقی و پایکوبی است و گشت و گزار در خیابان های آن حس شادی بی نظیری را به گردشگران انتقال می دهد.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید