خانه گردشگری مکان های تفریحی جهان جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

0
21
کوالالامپور

جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور :

کوالا لامپور پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور است.این شهر یکی از سه قلمرو فدرال مالزی به حساب می‌آید که مستقیماً زیر نظر دولت اداره می‌شود. کوالا لامپور و مناطق اطراف آن به عنوان منطقه‌ای مستقل در دل ایالت سلانگور قرار دارند. قدمت مالزی به اواسط قرن نوزدهم میلادی می‌رسد که در آن هنگام، حاکم مالای عده‌ای را برای کار در معادن قلع به این منطقه فرستاد.پایتخت اداری و حکومتی مالزی، شهر پوتراجایا است. کوالالامپور شهری پر از آسمان خراش است که ریشه های خود را فراموش نکرده است. در اینجا  مطلب قصد داریم تا ۱۰ تا از جاذبه های توریستی برتر کوالالامپور را به شما معرفی می کنیم.

بازارهای غذا در ماه رمضان :

یکی از بهترین زمان های سال برای لذت بردن از غذای خیابانی کوالالامپور ماه رمضان است چون کیفیت و تنوع غذاها در این ماه افزایش پیدا می کند. می توانید طعم غذاهای مالزیایی در خیلی از بازارهایی که در اطراف خیابان برپا می شود را بچشید.

بازارهای غذا در ماه رمضان, جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

به محله هایی مثل TTDI، Kampung Baru و Subang سر بزنید. تمام بازارها غذاهای پرطرفدار خود را دارند و با توجه به تعداد افرادی که جمع شده اند میتوانید بفهمید که کدام دکه غذای بهتری میفروشد. بهتر است که در ساعت ۳ تا ۴ بعدازظهر به این بازارها سر بزنید چرا که دکه  هادر این زمان فعالیت خود را شروع می کنند و میتوانید غذاهای تازه میل کنید.

برج های دوقلوی پتروناس :

این دو برج بلند و مرتفع را نمی توانید از لیست کارهایی که باید در کوالالامپور انجام دهید از قلم بیندازید.

برج های دوقلوی پتروناس

این دو برج به طور مرتب توسط توریست های خوشحال و دوربین به دست بازدید می شود. حتما هنگامی که در مقابل برج های پتروناس ایستاده اید و سپس از پارک مجاور آن  با فواره های رنگارنگش (که در شب زیبایی دوچندانی دارد) عکس برداری کنید. در کوالالامپور خورشید حدود ساعت ۷ بعدازظهر غروب می کند، حتما برای این دیدن این دو برج در هنگام غروب برنامه ریزی کنید.

رستوران مارینیز ۵۷ :

یکی از بهترین مکان ها برای غذا خوردن در کوالالامپور مارینیز است که به دو بخش بار و تفریح در یک سمت و سرویس غذا در طرف دیگر تقسیم شده است.

رستوران مارینیز ۵۷

این رستوران غذاهای ایتالیایی فوق العاده ای دارد و چون همیشه شلوغ و پر از مهمان است لازم است که از قبل جایی برای خود رزرو کرده باشید.  چشم اندازی تماشایی از برج های پتروناس در رستوران مارینی وجود دارد و پوشیدن لباس رسمی اجباری است.

معبد باتو کیو :

یکی از بهترین جاذبه های توریستی در کوالالامپور این معبد و زیارتگاه هندو است. این معبد در حدود ۱۰ کیلومتری شمال شهر قرار دارد و به خاطر مجسمه طلایی غول پیکر آن و ۲۷۲ پله برای رسیدن به بالای معبد شناخته می شود. از مرکز کوالالامپور می توان به راحتی با قطار یا اتوبوس به باتو کیو رفت.

 معبد باتو کیو

در هنگام فستیوال تایپوسام شلوغ ترین روز است (معمولاً حول و حوش ژانویه و فوریه) که تقریباً حدود یک میلیون زائر از این مکان بازدید می کنند. فقط حواستان به میمون های اطراف معبد باشد که کاملاً به انسان ها عادت کرده اند و هیچ ترسی از دزدیدن غذاها ندارند.

خیابان پتالینگ / محله چینی ها :

اگر غذای چینی دوست دارید  به محله چینی ها در کوالالامپور منطقه ای پرتکاپو در اطراف خیابان پتالینگ، سر بزنید. در هر ۲۴ ساعت شبانه روز هر غذای معمولی چینی را می توان در اینجا یافت.

 خیابان پتالینگ

در خرید مهارت های چانه زنی خود را تقویت کنید چرا که این خیابان به عنوان رویای هر شخصی عاشق خریدی شهرت دارد: دکه های بسیاری وجود دارد که لباس های تخفیف دار وهر چیزی که به عنوان سوغاتی بخواهید ارائه می دهند.

هند کوچک / بریک فیلدز :

در این محله می توانید لباس ساری (sari) مورد علاقه خود را بپوشید. با حنای هندی در سالن های زیبایی خود را تزئین کنید و یا اینکه کاری و نان و دیگر غذاهای هندی که در مالزی بسیار محبوب و موردعلاقه هستند را تست کنید.

هند کوچک, بریک فیلدز, جاذبه‌های گردشگری کوالالامپور

اگر قصد تجربه بریک فیلدز را دارید به شورای شهر کوالالامپور بروید و در مورد تورهای راهنمایی که رایگان هستند و در اولین و سومین شنبه هر ماه ارائه می شوند پرس و جو کنید.

تپه فریزر :

تپه فریزر حدوداً دو ساعت خارج از شهر در ایالت سلانگور قرار دارد ولی بدون شک یکی از بهترین مکان ها برای بازدید کردن در اطراف کوالالامپور است. این مکان سابقاً به خاطر هوای خنکش در ارتفاعات یک اقامتگاه بریتانیایی بود، ولی حالا اقامتگاه طبیعی زیبایی در کوه های پاهانگ است که مسیرهای فوق العاده ای برای دوچرخه سواری و پیاده روی هم دارد.

 تپه فریزر

اگر احساس شجاعت می کنید می توانید شنای مختصری در آبشار جریاو داشته باشید. اگر دلتان می خواهد از گرمای شهر در امان باشید، هتل های خوبی هم در این منطقه وجود دارد.

رستوران دیپ اند داپ :

در رستوران دیپ اند داپ خود را آماده مصرف بیش از حد شکلات کنید.

رستوران دیپ اند داپ

این یک رستوران دسری مثل همه رستوران ها است و در اینجا دیگر نمیتوانید به فکر رژیم خود باشید. چون مقدار زیاد کالری به سرعت از راه غذاهای فوق العاده مختلف به سمت شما سرازیر می شود. می توانید وافل شکلاتی با میوه را امتحان کنید هر چند باید برای به دست آوردن آن با جمعیت زیادی رقابت کنید.

پارک پرندگان و پارک پروانه های کوالالامپور :

این دو پارک بسیار به هم نزدیک هستند، و در دو طرف خیابان جالان لمباه قرار دارند. در طول روز فعالیت های مختلفی برای انجام دادن  در پارک پرندگان وجود دارد و پرندگان آن قدر به حضور بازدیدکنندگان عادت کرده اند که اگر غذایی بخرید روی شانه هایتان می نشینند و برای عکس گرفتن ژست می گیرند.

 پارک پرندگان و پارک پروانه های کوالالامپور

همچنین اگر علاقه مند هستید میتوانید به باغ های موجود در پارک پروانه ها سر بزنید تا پروانه ها در اطرافتان بال بزنند. این یک تجربه ی عالی به دور از شلوغی های مرکز شهر کوالالامپور است.

مراکز خرید :

اگر حتی اهل خرید هم نباشید نمیتوان از بازید از مراکز خرید صرف نظر کرد.

مراکز خرید در کوالالامپور

کوالالامپور تجربه خرید را به سطح تازه ای رسانده است از مجموعه های چند طبقه مدرن با تم های خاص گرفته تا بازارهای سرپوشیده سنتی. به مرکز خرید سانوِی پیرامید بروید که مجمسه ابوالهول خود را در بیرون ساختمان دارد هم چنین مرکز خرید برجایا تایمز اسکوئر پله های بزرگ پیانویی دارد که میتوانید روی آن مهارت موسیقی خود را نشان دهید.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید