گردشگری در مالزی

0
16
مالزی

گردشگری در مالزی

در قاره آسیا کشورهای بسیار زیبایی وجود دارند که هر یک از آن ها سعی می کنند با فراهم کردن امکانات و شرایط لازم، گردشگران بیشتری را به خود جذب کنند. از جمله بهترین کشورها در این زمینه، می توان به ژاپن و چین اشاره کرد. مالزی یکی دیگر از کشورهایی است که توانسته جایگاه خود را بیابد.

زیباترین مساجد و معابد مالزی

مالزی یک کشور چند قومی در جنوب شرق آسیا است. با وجود مردم چین، هند، تایلند و مالایی در این کشور، مذهب های مختلفی مانند اسلام، بودائیسم و هندوئیسم دیده می شود که در این میان اسلام به عنوان دین رسمی معرفی شده است. شما می توانید بازتاب این جامعه چند دینی را در مساجد و معابد زیبای آن ببینید که ما در این مطلب تعدادی از این مکان های زیبا را برایتان آورده ایم.

مسجد مالاکا در جزیره مالاکا

مسجد مالاکا در جزیره مالاکا

در سال ۲۰۰۶ این مسجد روی جزیره ای دست ساز نزدیک شهر مالایا، در جنوب کوآلالامپور ساخته شده است. هنگام بالا آمدن آب دریا، انگار معبد روی آب شناور است. هزینه ساخت این بنا ۱۰ میلیون رینگیت، یا حدود ۳۱۶۵۰۰۰ دلار تخمین زده شد.

معبد باتوکیو، کوالالامپور

معبد باتوکیو، کوالالامپور

در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور در کشور مالزی باتو کیو نام معبدی است. این معبد به علت نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش (متعلق به ۴۰۰ میلیون سال قبل) و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است. به معبد غارهای باتو مشهور است و یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان است. این مکان توریست های بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب می کند. برای رسیدن به ۳ غار اصلی  باید از ۲۷۲ پله بالا روید.

مسجد شناور در کوالا ترانگانو

مسجد شناور در کوالا ترانگانو

روی دریاچه ای نزدیک کوالا ترانگانو در شمال شرق مالزی مسجد شناور یا «Tengku Tengah Zaharah» قرار دارد. در سال ۱۹۹۳ این ساختمان سفید رنگ ساخته و در سال ۱۹۹۵ افتتاح شده است. بازدید از معماری این بنا که تلفیقی از معماری مالایایی و معماری مدرن است و برای همه جذابیت دارد.

مسجد آهنی پوتراجایا

مسجد آهنی پوتراجایا

در پوتراجایا، جنوب کوالالامپور مسجد آهنی که به «انکو میزان زین العابدین» نیز شهرت دارد وجود دارد. ساخت این بنا ۵ سال به طول کشید. از سال ۲۰۰۴ شروع و بعد از نوسازی و ساخت بناهای جانبی در سال ۲۰۰۹ بطور کامل به بهره برداری رسید و سرانجام در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۰ به طور رسمی افتتاح شد. این مسجد به دلیل استفاده ۷۰% از فولاد به این نام مشهور شد.

مسجد کریستال در کوالا ترانگانو

مسجد کریستال در کوالا ترانگانو

نام گذاری این مسجد به علت استفاده زیاد فولاد و شیشه در ساخت آن بوده است. در این مسجد با طراحی مدرن، شما می توانید از امکانات آی تی و اینترنت بی سیم بهره ببرید.

معبد کک لوک سی در پنانگ

معبد کک لوک سی در پنانگ

در جنوب جورج‌تاون، معبد کک لوک سی واقع در پنانگ، قرار دارد. این معبد تاریخی بودایی در اواخر دهه ۱۸۰۰ و از تلفیق معماری های چین، تایلند و برمهای ساخته شده است. گفته می شود که معبد کک لوک بزرگ ترین معبد بودایی در جنوب آسیا است که توریست های زیادی را از سراسر کشور به سمت خود می کشد.

مسجد پوترا در پوتراجایا

مسجد پوترا در پوتراجایا

در مرکز پوتراجایا مسجد پوترا با گنبد صورتی رنگ اش واقع شده است. ظرفیت این مسجد می تواند ۱۵۰۰۰ نمازگزار را به صورت یک جا در خود جای دهد. ارتفاع مناره این مسجد ۱۱۶ متر است که یکی از بلندترین مناره های این منطقه محسوب می شود که پنج ردیف دارد که نماینده پنج رکن اصلی اسلام هستند.

سری ماهاماریامان، کوالالامپور

سری ماهاماریامان، کوالالامپور

این معبد یکی از قدیمی ترین معابد هندو در مالزی است که ارتفاع دروازه آن ۲۲ متر بوده و ایوان های آن با تصاویر حکاکی شده از خدایان هندو، تزیین شده است. در سال ۱۸۷۳ این مسجد ساخته شده سپس در سال ۱۹۶۸ برج رنگی به آن اضافه شد که بازتاب سبک سنتی جنوب هند است.

مسجد جامع جامک در کوالالامپور

مسجد جامع جامک در کوالالامپور

این مسجد که در تقاطع دو رودخانه « Kelang» و « Gombak» واقع شده است در سال ۱۹۰۹ افتتاح شد و جزو یکی از قدیمی تریم مساجد کوالالامپور است. بومی های این منطقه نام این مسجد را «مسجد جمعه» گذاشتند زیرا در روزهای جمعه زائران زیادی از تمام شهر برای عبادت به این مکان می آیند، طوری که جمعیت به دلیل کمبود جا به ناچار در خیابان های اطراف می ایستند.

معبد تین هو در کوالالامپور

معبد تین هو در کوالالامپور

برای بزرگداشت الهه چینی ها در مالزی، بین سالهای ۱۹۸۱ و ۱۹۸۷ این معبد ساخته شده و در سال ۱۹۸۹ افتتاح شده است. در نمازخانه این معبد، مجسمه ۴ الهه رو به روی در ورودی قرار دارد که اولی خدای ثروت دومی خدای قدرت و سومی خدای سلامت است.

مکان های تفریحی

ملاقات با کوسه ها

ملاقات با کوسه ها در مالزی

پارک زیر آب KLCC یکی از جذابترین اماکن گردشگری است. این آکواریوم پیشرفته بیش از پنج هزار نوع مختلف از موجودات آبی و زمینی را در خود جای داده است. این پارک زیر آبی شما را از آب های گرمسیری آسیا تا جنگل‌های آمازون با خود همراه می‌کند تا با دنیای عجیب و غریب جانداران دریایی آشنا شوید. اینجا از تماشای کوسه‌های سند تایگر، پوماهی‌ها، لاک پشت‌های آبی و سایر موجودات دریایی که بدون پنهان شدن در اطراف این آکواریم وسیع شنا می‌کنند، شگفت زده می‌شوید.

به کوالالامپور محدود نشوید

کوه کینَبالو در مالزی

سعی کنید در سفر به مالزی به کوالالامپور محدود نباشید، مالزی ایالت‌های بسیار جذابی دارد که میتوانید در هرکدام از آنها تجربایت متفاوتی به دست آورید. اگر اهل کوه نوردی هستید پیشنهاد می‌کنیم صعود به کوه کینَبالو را جزء یکی از برنامه‌های خود داشته باشید. این کوه در ایالت صباح قرار دارد. برای طبیعت گردان لازم به یادآوری است که صعود به این کوه دست کم دو روز طول می‌کشد که قبل از هرگونه اقدام هم باید در سایت رسمی آن ثبت نام و مجوز صعود را بگیرید.

تماشای هیجان بیس جامپینگ

بیس جامپینگ در مالزی

یکی از هیجان انگیز‌ترین رویدادهای دنیا بدون شک پرش بدون طناب از ارتفاع است. «بیس جامپینگ» در مالزی یک رویداد بین‌المللی است که هر سال در ماه‌های سپتامبر و اکتبر در طی چهار روز با حضور صدنفر از کشورهای مختلف دنیا برگزار می شود.

فستیوال بادبادک‌ها 

فستیوال بادبادک‌ها در مالزی

هر ساله فستیوال بین‌المللی ۵ روزه کلانتان در تومپات مالزی برگزار می‌شود. این فستیوال در اواخر ماه مه یا ژوئن برگزار می‌شود و شما می‌توانید سفر خود را در این ماه‌ها انجام دهید تا شاهد هزاران هزار بادبادک رنگی در آسمان باشید. فستیوالی که مانند آن را در هیچ کجای دنیا نخواهید یافت.

در این فصل اگر سفر کردید قدم زدن در طولانی‌ترین پل معلق دنیا را از دست ندهید. پلی که ۵۳۰ متر طول و ۴۰ متر ارتفاع دارد که برای افراد ماجراجو فرصت تجربه هیجان مضاعف با قدم زدن در شب و مشاهده حیوانات شب‌زنده‌دار را فراهم کرده است. در سفر به مالزی یکی دیگر از تفریحات بی‌نظیر چتربازی است. در طول این ماجراجویی دیدنی از شما فیلم‌برداری می‌شود و حالات چهره‌تان ثبت می‌شود و شما بعدا می‌توانید آن را تماشا کنید. این همه ی ماجرا نیست و  اگر شما در ماه مارس به مالزی سفر کرده باشید موفق به حضور در فستیوال بین‌المللی بالن‌سواری پوتراجایا خواهید شد. در این رویداد سه روزه بالن‌ها دو بار در روز در ساعات ۷ صبح و ۶ بعد‌ازظهر به پرواز درمی‌آیند.

پنانگ، بهترین مقصد گردشگری غذایی دنیا

پنانگ در مالزی

یکی از جذابیت‌های کشورهای صاحب سبک گردشگری غذایی است. امروز شاخه جدیدی از گردشگری به نام گردشگری غذا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. کشورهای توریستی در رقابت شدید برای جذب گردشگران به واسطه ارائه غذاهای خاص دارند. در مالزی هم پنانگ به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری غذایی مهم در دنیا شناخته می‌شود بطوریکه چند سال قبل پنانگ به‌عنوان مقصد گردشگری غذایی شماره یک دنیا معرفی شد. پس برای لذت بردن از غذاهای مختلف هم که شده به این شهر سر بزنید و بعد از صرف غذا با اجاره دوچرخه و گشت زنی در شهر یک روز بیادماندنی را برای خود بسازید.

پارک آبی سان‌وِی

پارک آبی سان‌وِی

پارک آبی دوست داشتنی شهر کوالالامپور سان‌وِی است. این پارک به علت محیط بسیار سرسبز و طبیعت زیبای و ساحل‌های شنی، هرساله گردشگران فراوانی را از تمام دنیا به سمت خود جذب می‌کند. مرکز خرید به سبک معماری مصری، زمین پاتیناژ، موج سواری روی آب، ترن هوایی‌های هیجان انگیز، پل معلق با ۴۲۸ متر ارتفاع، باغ وحش، استخرهای بازی و شنای کودکان و بزرگسالان، استخر موج، رودخانه خروشان و سرسره‌های بزرگ و متنوع آبی، دو برج قلعه مانند در دو سوی پارک، تونل ها و آبشار‌های مصنوعی و شهر بازی با بازی های هیجان انگیز و بزرگ از جمله امکانات این پارک است که میتواند هر گردشگری را تشویق به یکبار رفتن کند.

غار میمون ها

یکی از اماکن مقدس هندو هاستو غارمیمون ها است. این غار خیلی پله دارد و یک مجسمه بزرگ از الهه‌ای هندو و چند معبد کوچک در دل آن جای دارد که محل مهمی برای عبادت، پرستش و تجمع هندوها است. برای بازدید از این غار باید از ٢٧٢ پله بالا رفته تا به غارهای باتو برسید. به محض این که وارد  غار شوید میمون‌ها از شما استقبال می‌کنند.

اگر اواخر ژانویه یا اوایل فوریه در مالزی بودید در روز تایپوسام می‌توانید به این غار بروید و مراسم ویژه ی جشن هندی‌ها را ببینید. این جشن در حقیقت جشن سالروز تولد پسر شیوا است. مسیر پیاده روی و جذابیت‌های فراوان این غار به یکبار دیدن می ارزد.

مراکز خرید مالزی

مرکز خرید تایمز اسکوئر

مرکز خرید تایمز اسکوئر در مالزی

Times Square Shopping Mall این مرکز خرید بسیار بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ مغازه و ۶۵ رستوران بدون شک چیزی بیشتر از یک پاساژ ساده است. شما می توانید یکی از مجهزترین شهر بازی های سر پوشیده مالزی و قطار تفریحی بسیار وحشتناک آن را در طبقه ی ۵ تا ۸ اینجا ببینید (Cosmo’s World). از طبقه ی سوم این مجموعه به بعد، مغازه های پوشاک و کیف و کفشی که می بینید، اجناس با قیمت بسیار مناسب و ارزان می فروشند.

شما می توانید پوشاک راحت و دم دستی خود را از مغازه های این طبقات که بیشترا خیلی شلوغ و پر سر و صدا هستند خریداری کنید. برای خریدن سوغاتی های ارزان قیمت این مکان بهترین است! این مرکز خرید به خیابان پودو (Jalan Pudu) خیلی نزدیک است و همچنین به ایستگاه Bukit Bintang منوریل.این مرکز خرید در زمینی به مساحت بیش از ۲ میلیون متر مربع در جنوب شرق آسیا واقع شده است و یکی از بزرگترین مراکز خرید مالزی است. فاصله این مجتمع تجاری از برج های دوقلو مالزی با تاکسی از ۱۵ دقیقه کمتر است و پیاده حدودا سی دقیقه طول می کشد.

ساختمان این مجتمع تجاری یکی از برج های معروف و با طراحی بسیار زیبا درکوالالامپور بوده که شامل هتل برجایا تایمز اسکور- شهربازی داخل مجتمع – سینما و چندین طبقه پارکینگ و فروشگاه های بسیار زیاد و رستوران های متنوع در طبقات مختلف می باشد. فروشگاه ها و برندهای معروف در مجتمع تایمز اسکور تعداد معدودی برند معروف پوشاک و محصولات آرایشی و بهداشتی در این مرکز تجاری عرضه می شوند و به نسبت سایر مراکز خرید مالزی ,مرکزی برای ارائه برندهای معتبر نمی باشد.

به جرات می توان گفت این فروشگاه طیف متنوع و گسترده ای از محصولات را به خریداران خود عرضه می کند. اخیرا چند طبقه از این مجتمع  به فروشگاه های عرضه محصولات الکترونیکی مانند تلفن همراه – نوت بوک – کامپیوتر و دوربین اختصاص یافته است.امکانات عمومی مجتمع تجاری تایمز اسکور سالن های غذاخوری محلی -مک دونالد – شهربازی – سالن های آرایش و ماساژ – سالن سینما -پارکینگ می باشد.امکانات بانکی مجتمع تجاری تایمز اسکور در مجتمع تایمز اسکور دستگاههای خودپرداز “می بانک مالزی” و “سی آی ام بی” وهمچنین صرافی وجود دارد.

مرکز خرید سوریا (Suria KLCC)

مرکز خرید سوریا

در دومین برج بلند دنیا یعنی در برجهای دوقلو پتروناس مرکز تجاری Suria KLCC واقع شده است.در این مرکز تجاری تنها شعبه از شرکت های معتبر و مطرح دنیا را می بینید که اجناس ارائه شده برای همه افراد جذابیت دارد. در هرشش طبقه این بازار تنها از شرکتهای معتبری مانند Marks & Spencer، Tiffany & Co، DKNY،Calvin Klein و Polo و برخی از شرکت های معتبر ژاپنی با نام تجاریKinokuniya در این مرکز یافت می شوند.ارکستر سمفونی مالزی هم در این مرکز است. در این مرک تجاری شما می توانید محل های مناسبی برای استراحت و نوشیدن یک فنجان قهوه و یا یک شام خوشمزه پیدا کنید و همچنین بازدید کنندگان علاوه بر خرید می توانند از منظره زیبای پارک ، فواره ها و استخر کوچک آن لذت ببرند. این بازار از راه یک تونل به اکواریوم KLCC و ایستگاه LRTمتصل می شود.

مرکز خرید Pavilion

مرکز خرید Pavilion در مالزی

این مرکز خرید هم یکی دیگر از مراکز خرید بسیار شیک و مدرن کوآلالامپور می باشد که در منطقه Bukit قرار دارد. در اینجا هم مثل سوریا KLCC بسیاری از برندها و مارک های معروف دنیا را خواهید دید. پاویلیون با هزینه ساختی حدود یک میلیارد دلار آمریکا یکی از بزرگترین و مدرن ترین مراکز خرید شهر کوالالامپور به شمار می رود. این مرکز بیش از ۴۵۰ فروشگاه دارد و بیشتر آن ها دارای مساحت های زیاد و دکورهای مجلل و پرهزینه است . در این جا مجموعه ای از گران ترین و معروف ترین مارک ها و علامت های تجاری صاحب نام جهان گرد هم آمده است که این سبب شده هر روزه جمعیت زیادی اعم از بازدید کننده ، خریدار و گردشگر از آن دیدن کنند.

در طبقه های مختلف این مرکز و در قسمت هایی که به خیابان های اطراف مشرف است رستوران ها و کا فه های متعدد با صورت غذاها و نوشیدنی های جالب و متنوع سعی دارند تا بازدید کنندگان را به غذا خوری های خود ترغیب کنند. تعداد زیادی از این رستوران ها و کافی شاپ ها که جزو لوکس ترین و معروف ترین های دنیا هستند برای نخستین بار در مالزی و به صورت انحصاری در پاولیون شعبه تاسیس کرده اند. این مورد شامل طراح های صاحب نام و معروف مد جهان هم شده است و آن ها هم اولین گالری های خود را در آسیای جنوب شرقی در این مجتمع خرید برپا کرده اند.

مرکز خرید بزرگ میدولی (Mid Valley Megamall)

مرکز خرید بزرگ میدولی

یکی از بزرگترین مراکز خرید آسیا مگامال میدولی با قرار گرفتن در کنار بزرگراه فدرال ، بین کوالالامپور و پتالینگ جایا می باشد. این مرکز خرید ۱،۷ میلیون فوت مربع وسعت دارد و در پنج طبقه ساخته شده است. در این مرکز خرید مهمترین فروشگاه ها عبارتند از فروشگاههای زنجیره ای” مترو جایا”، فروشگاه زنجیره ای جاسکو و کارفور.این مرکز مستاجران دیگری نیز دارد:شرکت های تجاری متوسط و کوچک ، فروشگاههای تخصصی لباس ، مد ، وسایل الکتریکی ، مجصولات کامپیوتری و… کتاب فروشی ، مرکز بدنسازی ، سالن بولینگ ، سینما و هم مجموعه بزرگی از رستوران های مختلف هم در مجموعه میدولی وجود دارد.

دو سالن غذاخوری بزرگ در این مجتمع تجاری وجود دارد که در منوی آن انواع غذاهای بین المللی یافت می شود. برخی از بزرگترین طراح دنیا مانند طراحان جواهر و ساعت در این مجتمع نیز یک شعبه دارند. این مرکز تجاری شرایط خرید خاطره انگیزی را برای هم بازدیدکنندگان محلی و هم بین المللی فراهم می کند. این مجتمع تجاری بسیار بزرگ و معروف در خارج از شهر کوالالامپور و درحاشیه اتوبان سید پوترا قرار دارد. برای رسیدن به این مجتمع می توان از تاکسی و قطار شهری کی تی ام درایستگاه میدولی استفاده کرد.

امکانات عمومی مجتمع تجاری میدولی مگامال سالن های غذاخوری مالایی-مک دونالد – کی اف سی- کینگ برگر- استارباکس – سینما سه بعدی – سالن بدن سازی جکی جان- مرکز بازی – مرکز نمایشگاههای میدولی – هتل – هتل آپارتمان – پارکینگ می باشد. امکانات بانکی مجتمع تجاری میدولی مگامال در داخل مجتمع میدولی شعبه و همچنین دستگاه های خودپرداز “می بانک مالزی” و “سی آی ام بی” وجود دارد. همچنین صرافی واواسان که یکی از بزرگترین صرافی های مالزی است وبهترین نرخ تبدیل ارز را در مالزی ارائه می کند در طبقه زیرهمکف این مجتمع قرار دارد.امکانات وِیژه اطفال و شیرخواران در مجتمع تجاری میدولی در فروشگاههای مترو جایا و جاسکو این امکانات برای شیرخواران به بهترین شکل ممکن وجود دارد.

آلاماندا-پوتراچایا (Alamanda-Putrajaya)

آلاماندا-پوتراچایا در مالزی

در شهر پوتراجایا مرکز خرید بزرگی است که شامل رستوران ها و قهوه سراها و فروشگاه هایی از جمله کتاب فروشی ، شعبه ای از فروشگاه های زنجیره ای کافور ، کلید سازی ، عکاسی ، آرایشگاه ، فروشگاه های متنوع لباس ، لوازم الکترونیکی و رستوران های متنوع و غذاخوری های خوب میباشد.ازجمله کالاهایی که در این مرکز می توانید تهیه کنید می توان به کتاب، دوربین های دیجیتالی، اجناس مد روز(لباس، کیف، کفش، زیورآلات) لوازم منزل و اسباب بازی اشاره کرد. این مرکز دارای سینمایی مدرن و پیشرفته می باشد که می تواند یکی از گزینه های تفریحی برای بازدیدکنندگان از این مرکز باشد.

بازار خرید IKEA

بازار خرید IKEA در مالزی

بازار و مرکز خرید آیکیا یکی از بازارهای بزرگ در منطقه دامنسراست که به ارائه انواع لوازم خانگی و اداری می پردازد. در واقع مبلمان و سرویس خواب و لوازم خانگی وحتی اتومبیل بسیاری از مالزیایی ها از این بازار تامین می شود. قیمت ها عالی است و کیفیت هم به بهترین شکل در اختیار خریداران قرار دارد.

محصولات آیکیا یک برند بسیار جذاب با طرح و رنگ مختلف هستند که می توانند هر سلیقه ای را تحت پوشش قرار دهند. یکی از برجستگی های این بازار این است که امکان عبور و مرور و حمل و نقل وسایل بسیار راحت است. شما می توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب در روز های غیر تعطیل در این مرکز حضور یابید و از محصولات دیدن و خرید کنید. در روزهای تعطیل و جمعه هم می توانید از ساعت ده صبح تا ۱۱ شب از آن جا بازدید کنید.

برج و مرکز خرید وِلد

برج و مرکز خرید وِلد

این بازار بزرگ در راستای خیابان راجا چولان قرار دارد و نزدیک به برج مخابراتی کوالالامپور تردد در آن زیاد است. هرچند این مرکز ۳۵ فروشگاه دارد اما رستوران هایی دارد که می توانید حسابی در آن ها خاطرات خوب جمع کنید. غذاهای بین المللی و خوش طعم این مرکز بسیار تعریف کردنی است. در واحد های فروش این مرکز می توانید از انواع پوشاک و لوازم تزیینی و لوکس دیدن کنید. در صورتی که از اتومبیل کرایه ای استفاده می کنید نگران پارکینگ هم نباشید چرا که ظرفیت پارکینگ این مرکز خرید همیشه برای شما جا خواهد داشت. این بازارهم همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب میزبان شماست.

مجتمع Bukit Bintang و Sungai Wang

مجتمع Bukit Bintang و Sungai Wang

این دو مرکز خرید که در خیابان Bukit Bintang واقع شده اند قدمتی طولانی در مالزی دارند.این دو مرکز خرید به یکدیگر وصل هستند و بین آن ها تشابه زیادی است اما نوع مدیریت آن ها متفاوت است. این مراکز تجاری برای خرید کالاهای نفیس محل مناسبی است همچنین این که شما به راحتی می توانید در این مراکز بر سر قیمت چانه هم بزنید.

این مراکز محلی مناسب برای مدل های لباس نامتعارف است که در بین چینی ها طرفداران زیادی دارد. در این مراکز شما می توانید تجهیزات الکترونیکی ، موبایل و … را بیابید.

همچنین در این مراکز تجاری می توانید رستوران های چینی با غذاهای خوشمزه ، شعبه ای از McDonald و Kentucky Fried Chicken را هم ببینید. برخی از فروشندگان محلی هم در روزهای تعطیل برای ارائه کالاهای خود به این منطقه می آیند.

مجتمع های خرید Lot 10 و Starhill

مجتمع های خرید Lot 10 و Starhill

این دو مجتمع خرید در خیابان Bukit Bintang واقع شده است. مرکز خرید Lot 10 محلی مناسب برای فروش کالاهای میانه است برای مثال بهترین آن ها Isetan یک کمپانی ژاپنی است بیشتر کالاهای ارائه شده در این فروشگاه تجهیزات الکترونیکی و لباس از شعب ژاپنی است اما بعضی از کالاهای دیگر شامل هدایا و … نیز در آن پیدا می شود.

مراکز خرید مالزی

فروشگاه کناری Starhill که فروشگاهی با اجناس از معتبرترین و بهترین شرکت های بین المللی است که همانند فروشگاه Lot 10 مدیریت می شود . این فروشگاه اجناس مجلل را با تزئیناتی خاص ارائه می دهد در این فروشگاه می توانید بهترین مارک های ساعت، جواهر، لباس و کالاهای چرمی را پیدا کنید. چلچراغ های بزرگی که از سقف آویزان شده و چشم اندازی که از مغازه ها بالاتر در طبقه پایین می بینید موجب جذب بیشتر شما می شود.

مجتمع تجاری One Utama

مجتمع تجاری One Utama

این فروشگاه یکی از بزرگترین و معرفترین مراکز خرید بندر Utama است که از دو بخش متصل به هم ساخته شده است و هر کدام در یک خیابان اصلی قرار دارد . این مجتمع در کل ۵ میلیوم متر مربع وسعت دارد و در هر کدام ۶۰۰مغازه وجود دارد که در آن لباس های مد روز ، تجهیزات الکترونیکی ، حیوانات خانگی ، knick-knacks و دیگر کالاها یافت می شود. این بازار از چندین بخش عمده تشکیل شده است و در بخشی از رستوران و کافه تریا قرار گرفته است و در بخش دیگر سینما ، سالن بولینگ ، سالن آواز، صخره نوردی در سالن قرار دارد. به دلیل آن که این بازار خیلی بزرگ است شما خود را برای پیاده روی آماده کنید البته تمام این بازار مغازه هایی دیدنی است که شما هرگز از پیاده روی خسته نمی شوید.

مجتمع تجاری Sunway Pyramid

مجتمع تجاری Sunway Pyramid

در منطقه Petaling Jaya مرکز تجاری Sunway Pyramid‌ واقع شده است در زمانی که این بنا ساخته شد یکی از بزرگترین مراکز تجاری زمان خود به شمار می رفت و بیش از ۵/۲ میلیون متر مربع وسعت دارد که بیشتر از ۳۵۰ مغازه در آن قرار دارد که کالاهایی مثل لباس های مد روز، کفش، جواهر ، ساعت ، ابزار آلات موسیقی و تصویری ، کادویی، کتاب و تجهیزات الکترونیکی را می توان در آن یافت.

یکی از بهترین بازار های کوالالامپور از نظر امکانات سرگرم کننده Sunway Pyramid است و در آن می توان زمین اسکی روی یخ اشاره کرد که هنوز هم طرفداران بسیار زیادی دارد. همچنین این مرکز خرید به ۴۸ مسیر بولینگ ، کافه تریا، بار ، سالن سینما و … مجهز است. بسیاری از جوانان در طول شب در این مرکز جمع می شوند و از سرگرمی های آن لذت می برند.

مرکز تجاری Koto Raya

مرکز تجاری Koto Raya

یک مرکز خرید قدیمی است که چندین دهه پیش یکی از بهترین نقاط خرید کوالالامپور محسوب میشد. اما امروزه این عنوان تنها به مراکز خرید بسیار بزرگی اطلاق می شود که در گوشه و کنار شهر بسیار زیاد است. هرچند هنوز هم برخی از مردم محلی از گشتن در این بازار قدیمی لذت می برند. این مرکز تجاری در نزدیکی جاده Tun Tan Cheng Lock و درست در مقابل خیابان Petaling واقع شده است.

یک مکان کوچک برای خرید هر چیزی که شما بخواهید مانند: تجهیزات موبال، تلفن همراه ، لباسهای عجیب،کفش و چیزهای ویژه ای که در این مکان یافت می شود. طبقه فوقانی بیشتر برای سرگرمی هایی مانند سالن های سرپوشیده بازی و مخصوص قمار است .مغازه های ان مرکز تجاری بیشتر برای فروش قطعات DVD و VCD معروف شده اند به ویژه کالاهایی که از کره و ژاپن وارد می شود. هرچند شما از اینجا می توانید مواد اولیه کالاها و محصولات IT‌را تهیه کنید.

مرکز تجاری National Craft Complex

مرکز تجاری National Craft Complex

این مرکز تجاری در خیابان Conlay واقع شده است که مرکز فروش صنایع دستی از گوشه و کنار و کنار مالزی است. از دورترین نقطه در شرق مالزی Sabah کالاهای چوبی ، لباسهای مالایی، مجسمه هایی سفالگری در این مرکز تجاری به فروش می رسد. همچنین این مرکز تجاری به بازدیدکنندگان این فرصت را میدهد تا خودشان بتوانند یکی از صنایع دستی ممالایی را درست کنند برای مثال بر روی سرامیک ها نقاشی بکشند. بازدیدکنندگان در این جا یک موزه از هنر های دستی مالایی ها را می توانند ببینند که میراث فرهنگی مالزی محسوب می شود. همچنین در این جا در مجتمع هنرمندان در گالری به نمایش گذاشته شده است.

بازار خوراکی Chow Kit

بازار خوراکی Chow Kit در مالزی

در اصل این بازار یک خیابان در مرکز شهر است که تاریخچه ای طولانی و متنوع دارد. این بازار هر روز در طول روز فعالیت دارد و از راه منوریل به راحتی قابل دسترسی است. در این بازار بازدیدکنندگان می توانند مواد اولیه انواع غذاهای محلی را تهیه کدره و میوه ، سبزیجات، tofu (نوعی خوراکی مالایی که با سویا طبخ می شود) ، انواع ادویه، گوشت و ماهی تهیه کنند. در قسمتی از این بازار لباس، ابریشم، تجهیزات الکترونیک و دیگر کالاها هم یافت می شود. این بازار خیلی شلوغ است و بسیاری از مالایی های محل که در اطراف زندی می کنند از این بازار دیدن کرده و خرید می کنند.

بازار Malam

بازار Malam

این بازار یکی از بازارهای شب مالزی است. که به Pasar Malam مشهور است . در هر ایالت از مالزی این بازار وجود دارد و به همین خاطر از محبوبیت بالایی برخوردار است. به طور کلی شب بازار به بازاری اطلاق می شود که یکی روز در هفته در یک منطقه مسکونی ایجاد می شود. شما می توانید در کوالالامپور شب بازار های زیادی را پیدا کنید که هر روز در مکان های مختلف شهر ایجاد می شوند. در این بازار ها شما می توانید انواع اسباب منزل، تجهیزات صوتی و تصویری ، باطری و جواهرات بدلی و .. را بیابید. در این بازار ها شما می توانید میوه، گوشت و انواع مختلف کیک و غذا را تهیه کنید. بسیاری از مالایی ها معمولاً بعد از صرف شام به این شب بازار ها می آیند . از بودن در آن لذت می برند.

CENTRAL MARKET

 CENTRAL MARKET

موقعیت سنترال مارکت یک مجتمع تجاری قدیمی و کوچک است که تاریخ آن به سال ۱۸۸۸ میلادی بر می گردد و در مرکز شهر کوالالامپور و در خیابان بسیار قدیمی هانگ کاستوری در نزدیکی بازار معروف چایناتاون مالزی قرار دارد. فاصله این مجتمع تجاری از برج های دوقلو مالزی با تاکسی کمتر از ۱۰ دقیقه است و برای رسیدن به این بازار می توان از قطار شهری در ایستگاه کوالالامپور – ترن هوایی پوترا در ایستگاه پاسار سنی – ترن هوایی استار ال آر تی در ایستگاه مسجد جامع استفاده کرد. البته اتوبوس های معروف گردشگری هاپ آن هاپ آف در این مرکز خرید هم توقف می کنند.

در مجتمع سنترال مارکت برند خاص و جهانی وجود ندارد و کلیه فروشگاه ها در این مرکز سوغاتی و صنایع دستی مالزی را به فروش می رسانند معروفیت اصلی این فروشگاه به فروش اجناس خاصی می باشد که در هیچ یک از دیگر فروشگاههای مالزی ارائه نمی شود البته در بسیاری از مواقع قیمت و کیفیت اجناس این مرکز بالاست. به جرات می توان گفت این فروشگاه طیف گسترده و متنوعی از صنایع دستی و کالاهای قدیمی مالایی – چینی – هندی و … را به خریداران خود عرضه می کند. امکانات عمومی مجتمع تجاری سنترال مارکت سالن های غذاخوری – پارکینگ روبازانواع صرافی و خدمات بانکی است که با قیمت های مناسب ارز شما را تبدیل می کنند.

China Town

China Town

یکی از مراکز خرید بسیار معروف محله چینی ها است که در خیابان Petaling قرار دارد.اما علاوه بر محله چینی ها که در این خیابان قرارگرفته است و محل خرید قدیمی و سنتی با انواع و اقسام اجناس متفاوت است. فروشگاه های زنجیره ای و مجموعه ای مختلفی در کنار این خیابان قرار گرفته است که بعضی از آن ها عبارتند از: Central Market) Pesar Seni) در فاصله بسیار نزدیک از خیابان Petaling قرار گرفته است. امروزه این مجموعه به یکی از جذابیت های گردشگری و یکی از شاخصه های معتبر این ناحیه تبدیل گردیده است. می توانید در این مجموعه طیف گسترده ای از انواع تولیدات,صنایع دستی,اجناس لوکس و قدیمی و سوغاتی را تهیه نمائید.

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید