خانه گردشگری مکان های تفریحی جهان زیبا ترین صخرهای دنیا در کجا هستند ؟

زیبا ترین صخرهای دنیا در کجا هستند ؟

0
16
زیباترین صخره ها

زیبا ترین صخرهای دنیا در کجا هستند ؟

با دیدن صخره ها می توانیم به عظمت طبیعت پی ببریم . صخره‌های زیبا با شکل‌های خاص و منحصر به‌ فرد در تمام دنیا وجود دارند که به خاطر شکل زیبایی که دارند ، هر ساله هزاران گردشگر را جذب می‌کنند . شاید یکی از کوچک‌ترین بخش‌های طبیعت صخره باشد که در ظاهر زیاد به چشم ما نیاید. شاید پیش خود بگوییم صخره یک تکه سنگ است، و یک تکه سنگ چه زیبایی می‌تواند داشته باشد! ولی این عضو کوچک طبیعت در زیبایی دست‌کمی از جنگل‌ها و جاذبه‌های توریستی شهرهای بزرگ ندارد. صخره‌هایی در سراسر دنیا وجود دارند که به خاطر شکل جالب و منحصر به‌ فردشان خاص هستند و هرسال هزاران گردشگر برای بازدید از این صخره‌ها هزاران کیلومتر سفر می‌کنند .

۱- ناپالی ، هاوایی ، آمریکا

صخره ناپالی

هنگامی که از  از صخره‌های ناپالی در هاوایی آمریکا حرف می زنیم یعنی  درواقع به صخره‌های منطقه‌ای اشاره می‌کنیم که در فاصله ۲۰ کیلومتری از دریاچه نورث شرت کی قرار دارد. برای رفتن و رسیدن به نوک صخره‌های این منطقه باید مسیر طولانی را طی کنید و یکی از بکرترین مکان‌ها برای قایق‌رانی آب‌های اطراف صخره  است.

۲- کینکیو تره ، ایتالیا

صخره کینکیو تره ایتالیا

صخره‌های کینکیو تره در ایتالیا ۵ شهر را به هم وصل می‌کند . این صخره‌ها در دریای مدیترانه قرار دارند و در حاشیه آن‌ها روستایی وجود دارند که پر از رنگ و زیبایی است . روستاهایی که بر روی صخره‌ها قرار دارند، عبارت‌اند از کونیگیلا ، مانارولا ، مونته روسو ، ریومو جیرو و ورنازا . این صخره‌ها هم در اتصال شهرها به هم نقش مهمی دارند و هم زیبایی منحصربه‌فردی دارند .

۳- صخره‌های اتریتات، فرانسه

صخره‌ اتریتات فرانسه

صخره‌های اتریتات بیشتر شبیه به نقاشی است تا طبیعت. این صخره‌ها شباهت زیادی به نقاشی‌های کلود مونه دارند . بخشی از صخره‌ها داخل آب قرار دارد و شکلی شبیه به طاق درست کرده است که بسیاری از گردشگران هر ساله برای دیدن آن از تمام نقاط دنیا به فرانسه می‌آیند .

۴- صخره ترولتانگا ، نروژ

صخره ترولتانگا نروژ

صخره ترولتانگا  در نروژ حدود ۶۷۰ متر بالاتر از سطح دریاچه رینگه دالسواتنت قرار دارد . منظره این صخره بسیار زیبا است و از بالای صخره می‌توان به‌راحتی رودخانه فولگ فانا را مشاهده کرد .

۵- متورا، یونان

صخره متورا یونان

 در یونان یکی از زیباترین و تاریخی‌ترین صخره‌های دنیا صخره‌های متورا است . که در بالای صخره خانه‌هایی ساخته‌شده که متعلق به قرن ۱۴ و ۱۶ است. این بناهای تاریخی در آثار تاریخی یونسکو ثبت شده‌اند و عنوان بنایی برای انسان را به خود گرفته‌اند .

۶- ال تاجو ، اسپانیا

صخره ال تاجو اسپانیا

پل پنته نوو ا بهترین و زیباترین زاویه دیدی که می‌توان به کوه سرانیا د روندا در اسپانیا داشت، است. این پل در سال ۱۷۹۳ ساخته شد و به‌سرعت به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پل‌های اسپانیا شناخته شد. این پل در دل صخره‌های ال تاجو ساخته شده است و پل زیبایی خود را مدیون صخره‌ها است. برای سکونت در نزدیکی این پل و صخره زیبا می‌توان در هتل پارادور روندا در زیر صخره را انتخاب کرد .

۷- صخره‌های سفید دور، انگلستان

صخره‌های سفید دور انگلستان

صخره‌های سفید، نرم و گچی دور به‌عنوان نمادی برای انگلستان شناخته شده است. صخره‌های سفید دور یکی از زیباترین جاذبه‌های کشور انگلیس است که کمتر صخره‌ای شبیه به آن در طبیعت یافت می‌شود.

۸- پری کستولن ، نروژ

صخره پری کستولن نروژ

صخره پول پیت در حدود ۶۰۴ متری سطح رودخانه فجورد قرار دارد. این رودخانه در شمالی‌ترین بخش نروژ واقع‌شده است و صخره پول پیت در دل صخره‌های بزرگ پری کستولن قرار دارد که سالانه هزاران گردشگر را به سمت خود جذب می‌کند. عوامل زیادی برای انتخاب بهترین زمان صخره‌نوردی وجود دارد، ولی مهم‌ترین عامل که آب و هوا است، بهترین فصل برای صخره‌نوردی آوریل تا اکتبر است چون در این فصل ها بهترین آب و هواست.

۹- صخره‌های موهر، ایرلند

صخره‌ موهر ایرلند

صخره‌های موهر یکی از زیباترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های طبیعی ایرلند است که تا ۷ کیلومتر در طول دارند.

راه رفتن در بالای این صخره ممکن است ، حتی یک روز هم طول بکشد .

۱۰- صخره‌های باندا، استرالیا

صخره باندا استرالیا

صخره‌های باندا حدود ۸۰ کیلومتر طول دارند و در بسیاری از روستاها با آن‌هم مرز هستند.

این صخره‌ها در حدود ۶۵ میلیون سال پیش به وجود آمده‌اند، زمانی که استرالیا از قطب جنوب جدا شد. از ماه ژوئن تا ماه اکتبر بهترین زمان برای گشت‌وگذار در صخره‌های باندا و روستاهای زیبای اطراف آن است.

۱۱- ساگرس لایت هاوس، پرتغال

صخره ساگرس لایت هاوس پرتغال

 در جنوبی‌ترین نقطه اروپا صخره های ساگرس لایت هاوس قرار دارند و با اقیانوس اطلس مرز مشترکی دارد.

۱۲- زمین فرشتگان ، یوتا ، آمریکا

صخره یوتا آمریکا

از بخش‌های اصلی پارک ملی زیون در یوتا زمین فرشتگان یا آنجلز لند  است. صخره‌های این پارک بسیار بلند است و می‌توان ارتفاع هر کدام از آن‌ها را کیلومترها تخمین زد. صخره‌های زمین فرشتگان با دیگر صخره‌ها تفاوت دارند و درواقع گشت و گذار بدون راهنما در این منطقه بسیار خطرناک است.

در روزهای بسیار سرد رفتن به این منطقه محدودیت‌هایی دارد.

۱۳- صخره‌های سیلیویا ، ایرلند

صخره‌ ایرلند

 از جمله زیباترین صخره‌های دنیاصخره‌های سیلیویا  است که در ایرلند قرار دارد و با اقیانوس اطلس هم‌مرز است .

این صخره از زیباترین صخره‌های اروپا است که قدم زدن بر فراز آن بسیار لذت‌بخش است .

دیدگاه شما

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد کنید